SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Prost: 'Bence gelecek sezon Ferrari için zor olacak'

FORMULA 1 | 24.10.2019 14:48

Prost: 'Bence gelecek sezon Ferrari için zor olacak'

 

Formula 1'in efsane pilotlarından Alain Prost, bu sezonun bitmesine çok az bir zaman kala, bir sonraki sezonu çoktan düşünmeye başladı ve 2020'de Vettel ile Leclerc'in takım içi rekabetlerine devam edeceklerini düşünüyor. Bu rekabetten dolayı 2020 ünvanını Mercedes'in ellerine bırakmalarından endişe ediyor.

Ferrari'nin elinde Vettel ve Leclerc olarak adlandırılan büyük bir sorunu var ve Binotto her ne kadar bunu şans olarak tanımlasa da, gerçek şu ki, bu pilotlar arasındaki rekabet bir baş ağrısından daha çok sorunlara neden oldu. 2020'de Prost, durumun daha kötüye gideceğine inanıyor ve ikisi arasındaki yüzleşmenin Mercedes'e fayda sağlayacağını söylüyor.

Prost Fransız televizyonu RMC Sport'a verdiği demeçte, şunları söyledi. "Yönetmek çok karmaşık. Vettel, tecrübesi nedeniyle takımda bir numara olarak kabul edildi, bu yüzden bunu yönetmek zor. Bence özellikle gelecek yıl zor olacağını düşünüyorum."

"Bence gelecek sezon Ferrari için zor olacak. Charles ve Sebastian arasındaki mücadele ile uğraşmak zorunda olacaklarını düşünüyorum. Araçları iyi ama takım içi ikili mücadelenin Mercedes'e yarayacağını düşünüyorum."

Öte yandan, Prost, Leclerc'in Ferrari'de gösterdiği gelişimi ve bu kadar çok baskıya  dayanma gücünü takdir ediyor. Prost, Leclerc'in Scuderia'daki ilk sezonunda göstermiş olduğu olgunluğun  onu hayrete düşürdüğünü söylüyor.

Prost, Leclerc'in çok hızlı bir şekilde adapte olduğunu ve daha önce hiç genç bir pilotla imza atmayan Ferrari gibi bir takımda neredeyse 1 numara olduğunu ve bu durumun onlar için bir ilk olduğunu da sözlerine eklemeyi ihmal etmedi.

"Baskıya bu şekilde direnmek, özellikle zor zamanlarda, kolay bir şey değil. Ancak vadesi oldukça etkileyici olur" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya