SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Szafnauer: Başarısızlık şaşırtıcı değil

FORMULA 1 | 24.11.2019 14:00

Szafnauer: Başarısızlık şaşırtıcı değil

Racing Point, Formula 1'deki en güçlü sezonlarından birini yaşamadı.

Takım patronu Otmar Szafnauer'a göre, takım henüz bir yıl önce ciddi bir mali sıkıntı yaşadığı için bu durum onlar için şaşırtıcı değil.

Yedinci sırada yer alan Racing Point bu sezon hedeflerinden uzak kaldı. 67 puanla Alfa Romeo, Haas ve Williams takımlarının önünde yer alan takım, altıncı sırada bulunan Toro Rosso’nun 16 puan arkasında yedinci sırada yer alıyor. Takım için altıncı sıra hala mümkün, ancak Abu Dabi'de gerçekten tüm performanslarını ortaya koymalılar.

Eski adı Force India olan Racing Point takımı geçtiğimiz yıl finansal problemler nedeniyle takımın şu anki sahibi Lawrence Stroll tarafından satın alındı, ancak finansal sorunların mevcut aracın performansında büyük etkisi vardı.

Takım patronu Otmar Szafnauer için ise takımın durumu şaşırtıcı değil:

"Elbette daha ileride olmayı ummuştuk. Dördüncü veya beşinci olmak istedik, bu yüzden hayal kırıklığı yarattı."

Szafnauer ayrıca gerçekçi: "Geçen yıl olanlara ve mevcut aracın gelişim aşamasında olduğuna bakacak olursak, çok fazla zorluk vardı. Özellikle de finansal alanda. Aslında şu an ki durum o kadar da şaşırtıcı değil."

Toro Rosso, Brezilya'da iyi bir iş çıkarttı ve Red Bull'un kardeş takımı altıncı sırada kendine yer buldu. Alfa Romeo için Kimi Raikkonen dördüncü, Antonio Giovinazzi ise beşinci sırayı aldı. Alfa Romeo ile aralarında sadece on puan fark bulunuyor. Eğer Racing Point yedinci sırayı koruyacaksa veya aralarında 16 puan fark bulunan altıncı sıradaki Toro Rosso'nun yerine sahip olmak istiyorsa, Yas Marina'da iyi bir yarış çıkartması gerektiğini biliyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya