SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Racing Point en hızlı 4. takım olmak istiyor

FORMULA 1 | 12.09.2019 16:41

Racing Point en hızlı 4. takım olmak istiyor

 

Racing Point, yılı en hızlı 4. takım olarak bitirmek için Singapur Grand Prix'ine önemli güncellemeler getirmeyi planlıyor. Silverstone merkezli ekip, geçen yılın sonunda yeni sahibi Lawrence Stroll'un gelmesinden bu yana büyük bir yenileme geçiriyor. Yatırımdaki artış güçlü bir kalkınma programını tamamlamasını sağladı.

2019 sezonunu güçlü bir şekilde bitirmek ve Mercedes, Ferrari ve Red Bull'un arkasındaki en hızlı takım olma hedefleri doğrultusunda, Singapur'da bir dizi yeni aerodinamik parça tanıtmayı planlıyorlar.
Motorsport'a konuşan takım patronu Otmar Szafnauer konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Spa'da iyi bir ilerleme bekliyorduk, beklediğimiz gibi oldu İtalya'da da aynı beklentiler vardı ve Singapur’da da iyi bir ilerleme bekliyoruz çünkü bazı büyük güncellemeler getireceğiz.
Orada, aracımızı anlamaya çalışacağız, doğru ayarları yapmak zorunda kalacağız ve alışkın olduğumuz, ait olduğumuz orta grubun liderliğine ulaşmaya çalışacağız."

 

2022’nin sonuna kadar takımla sözleşme yenileyen Sergio Perez de 

"Biz bazı ilerlemeler kaydettik, bu yüzden bu yılın geri kalanında hedeflere ulaşmamı teşvik ediyor. Sezonu, düzenli olarak farklı devrelerde 4. en iyi araç olarak bitirdiğimizden emin olmak istiyorum. Bu iyi bir son olurdu."


Pérez'in yorumlarının gerçekçi olup olmadığı sorulduğunda, Szafnauer, "Evet. Sanırım gerçekçi ve bunu hedefliyoruz" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya