SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Red Bull, Albon'dan memnun...

FORMULA 1 | 29.10.2019 16:15

Red Bull, Albon'dan memnun...

Red Bull takım patronu Christian Horner, geçtiğimiz ağustos ayında takıma gelmesinden bu yana Alexander Albon'un gösterdiği ilerleme nedeniyle etkilendi.

Red Bull takım patronu Christian Horner, geçtiğimiz ağustos ayında takıma gelmesinden bu yana Alexander Albon'un gösterdiği ilerleme nedeniyle etkilendi. Horner, Albon'un her hafta sonu sağladığı avantajları önemli ölçüde iyileştirdiğini söylüyor.

Albon'un istikrarlı tutumu ve performansı sayesinde her hafta sonu seviyesinde ilerleme kaydetmesi takımı olumlu yönde şaşırtan bir gerçektir.

"PERFORMANSIYLA TAKIMI ETKİLEDİ"

Formula 1'in resmi web sitesine konuşan Horner Albon'un gelişimi hakkında açıklamalarda bulundu: "Geldiği günden bu yana performansı ile takımı etkiledi.

En iyisi, her hafta sonu ilerlemesi, her seferinde daha güçlü bir sürücü olması. Alex, yaz tatilinden bu yana Max'tan daha fazla puan aldı, kimsenin sahip olamayacağı bir şeydi. Hergeçen gün daha güçlü, tutumu ve performansı ile hepimizi etkiledi."

İkinci antrenman seansını hatalarından dolayı kaçırmasına rağmen, Albon cumartesi günü toparlandı ve elemelerde beşinci oldu. Horner, Albon'un çalışmalarına çok değer veriyor ve her gün performans açısından bir adım daha attığını söylüyor.

"KAZA GEÇİRMESİNE RAĞMEN İYİYDİ"

“Bence her geçen gün daha fazla ritmi tutturuyor, harika bir iş çıkarıyor ve her gün performans olarak bir adım daha atıyor. İkinci antrenman seansında bir kaza geçirdi, ancak çok iyi düzeldi ve buna rağmen oldukça iyi bir sınıflandırma yaptı" dedi.

Yarışta, ilk pit stopuna kadar üçüncü sıraya ilerlediği için pilotun oldukça iyi olduğunu da açıkladı. Tabii ki Horner, Albon'un bu pozisyonda bitirebileceğinden şüphesi vardı, çünkü arkasındaki araçlar biraz daha yüksek bir hıza sahipti.

Albon, "Oldukça iyi geçti, ancak üçüncü sırayı elinde tutabileceğinden emin değildim. Lewis'i geride bıraktı ve daha hızlı görünüyordu Leclerc'i geride tutmakta zorlanacaktı. Ferrari çok hızlıydı.

Yarıştan önce tüm takımların, çoğunlukla Cuma günü gördüklerimiz yüzünden iki aşamalı bir strateji yapmayı düşündüklerinden emindim. Lewis'i alt etmek için bir fırsatımız oldu ancak Sainz'in gerisine düştük ve hiçbir şey yapamadık" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya