SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Red Bull, Honda ile işbirliğini büyütmek istiyor

FORMULA 1 | 24.11.2019 14:28

Red Bull, Honda ile işbirliğini büyütmek istiyor

Red Bull, Honda'nın F1'de kalıcılığı için son zaferlerin ikna edici olduğunu düşünüyor.

Honda'nın Formula 1'deki geleceği 2020'den sonra hala belirsizliğini koruyor. Japon motor tedarikçisi, geçtiğimiz sezon kardeş takım Toro Rosso ile başarılı olduktan sonra, bu yıl Red Bull ile çalışmaya başladı.  Artık üç Grand Prix zaferine ve iki pole pozisyonuna sahip olan Japonlar henüz birinci sınıf kategoride kalıp kalmayacaklarına karar vermediler.

Elde edilen başarılar ve motor gelişimine harcanan paralar göz önüne alındığında, Honda'nın önümüzdeki sezondan sonra Formula 1'den çıkabileceği öne sürüldü.

Motorsport'a konuşan Red Bull takım patronu Christian Horner, Honda ile işbirliğini genişletmeyi umuyor. Takımın, şu anki formunun bu konuda büyük önem taşıyacağını düşünüyor:

“Şu anda Honda çok büyük bir ilerleme kaydediyor, beş yıl süren özveri ve çabalarının gerçekte işe yarayıp yaramadığını görebiliyorlardır. Onların şu anki konumuna tutkuyla, gururla ve mücadele ederek geldiklerini ve olağan üstü işler başardıklarını düşünüyorum.”

Horner, Brezilya’da Verstappen’in zaferinin Japonların kuşkularını gidermek için yeterli olduğunu ümit ediyor: “Bu sonucun geleceğimizi olumlu yönde etkileyeceğini umuyorum.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya