SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Red Bull Singapur'da zaferi hedefliyor

FORMULA 1 | 14.09.2019 16:28

Red Bull Singapur'da zaferi hedefliyor

Formula 1 takımlarından Red Bull, Singapur caddelerinin RB15'in özelliklerine en uygun pislerden biri olduğunu düşünüyor.

Max Verstappen, Belçika ve İtalya'da iki talihsiz hafta sonundan sonra Singapur'da geri dönüş için zaferi hedeflerken, diğer Red Bull pilotu Alexander Albon, Singapur GP'sinde iyi bir performans sergilemeyi umuyor.

Pilotlar Şampiyonası 3. sü Max Verstappen:  “Singapur harika bir pist ve şehir geceleri muhteşem görünüyor. Sahne ışıkları altında araba sürmekten zevk alıyorum, çünkü piste daha fazla karakter veriyor. Normal bir yarıştan çok farklı. Pist çok zorlu: çok sıcak,  fiziksel olarak etkisi çok daha fazla, ancak favorilerimden biri’’ dedi.

Haftasonunu sabırsızlıkla beklediğini belirten Verstappen, "Bu aynı zamanda Monza ve Spa'dan sonra daha iyi performans göstereceğimiz bir yarış. Geçen yıl burada ikinci olarak bitirdim, umarım burada  iyi sonuçlar alacağımız bir haftasonu geçiririz. Maksimum puan kazanmayı hedefliyoruz, gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Pilotlar Şampiyonası’nda 9. Sıradaki Alexander Albon ise, “Sezonun ikinci yarısında Singapur uzak yarışların ilki ve bunu dört gözle bekliyorum. Marina Bay Street Circuit benim için yeni bir parkur, Singapur'da ilk defa olacağım, bu yüzden neler olacağını görmek istiyorum. Fiziksel olarak zorlu pistlerden biri olduğunu duydum, çünkü çok fazla nem var’’ dedi.

Singapur’da onu destekleyeceklerinden emin olan Albon “Daha önce hiç böyle bir yerde yarışmadığım için çok eğlenceli olacak. Singapur benim için bir çeşit ev yarışı sayılır çünkü Tayland'a en yakın Grand Prix,  ailem ve destekleyenlerim orada olacak, bu daha da heyecanlı hale getiriyor. Simülatör oturumum ve takımla hazırlığımın ardından RB15'e geri dönüp sahne ışıkları altında çıkmak için çok heyecanlıyım!"

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya