SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Renault’a genç pilotlar geliyor

FORMULA 1 | 15.09.2019 15:22

Renault’a genç pilotlar geliyor

Renault takım patronu Cyril Abiteboul, ekibin 2021 yılına kadar akademi yetenek listesinden bir sürücüyü F1'e tanıtmak istediğini söyledi.

Ekip, yakın zamanda Esteban Ocon'un gelecek sezon için takımda yer alacağını açıklamıştı.

Renault, geçtiğimiz sezon Ocon'a takımda yer verecekti ancak Daniel Ricciardo'yu tercih ettiler.

Abiteboul, “Geçen yıl Daniel ile anlaşmamız önemliydi  pişman değiliz. Tıpkı şu anda olduğu gibi, biraz daha taze kan aramaya başlamanın doğru an olduğunu düşünüyoruz. Akademimizdeki genç sürücülerle de ilgileniyoruz. 2021 yılına kadar bu akademiden muhtemelen bir sürücü almayı umuyoruz. Kadromuzda genç sürücülere  yer vermek dinamik bir değişimdir’’ ifadelerini kullandı.

 

Reanult takım patronu, “Bu iki yıl önce yapabileceğimiz bir şey değildi, ancak takımda daha fazla olgunluğa sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bu da farklı bir yönetim türü, bunu yönetip yönetemediğimizi görmek için iyi bir sınav olacaktır. 20, 22 yaşında biriyle otuzlu yaşlarında birini yönetmek farklı’’ diye konuştu.

 

Renault, spora geri döndüğünden beri genç sürücü programını genişletti. Ancak iki hafta önce Spa'da umut vaat eden yeteneklerinden biri olan Anthoine Hubert'in F2'de yaşanan kaza sonucu ölümüyle acı bir kayıp yaşadı.

Renault akademisi Jack Aitken’i ve eski Ferrari Sürücü Akademisi üyesi Guanyu Zhou’yu Formula 2’ye terfi ettirdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya