SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Abiteboul: "Bu sezon benim için çok zor oldu"

FORMULA 1 | 19.10.2019 11:41

Abiteboul: "Bu sezon benim için çok zor oldu"

Takımlar şampiyonasında beşinci sırada olan Renault, çok dengesiz bir sezon geçirdi.
En büyük zayıflığı, bazı pistler ve diğerleri arasındaki sonuçların kesin farkı olmuştur.
Ayrıca 2020'den sonra McLaren'e motor tedariğini durduracağı gerçeğiyle karşılaştı.

Takım patronu Cyril Abiteboul, kişisel olarak onun en karmaşık yılı olduğunu kabul etti.
Abiteboul, sezon başında belirlenen hedeflere ulaşmadıklarınıda itiraf ediyor. Ancak, kendileri için koydukları hedeften daha fazlasına ihtiyaç duyulduğunu düşünüyor.

Motorsportcom ABD'ye verdiği röportajda Abiteboul, şunları söyledi:
"Karmaşık bir sezon ve beklentiler nedeniyle şahsen yaşadığım en zor sezon oldu. Fakat bunu açıklayabildiğimizi  ve doğrudan hedefe kendimizi koyduğumuzu sanmıyorum. Her zaman hedefimiz dördüncülüktü ve açıkça orda olmadığımız ortada."

Abiteboul, bu yıl araçta yaşadıkları asıl sorunun, pist düzenine bağlı olarak, her hafta sonu benzer şekilde çalışmadığını belirtti: "Ya orta bölgeye öncülük edersiniz ya da Q3'e giremezsiniz." Araçlarındaki sorunun tam da şampiyonada dördüncü sırayı kaybetmesine neden olduğu şeydi...

“Bu sezon çok hassas bir araca sahiptik'' diye konuşan Abiteboul, aracın bazı şartlarda çok iyi çalışırken, bazılarında öyle olmadığını söyledi. Ayrıca, ''Monza'daki dördüncü ve beşinci sıradan başladığımız konumlardan sonra Japonya'da 15'inci sıradaydık" dedi.

Renault için iyi haber, sorunun nerede olduğunu ve nasıl çözüleceğini bilmeleridir. Ancak, bu sezon bunu yönlendirmek mümkün değildir. Bu nedenle, Abiteboul'un kabul ettiği gibi,  2019 aracına odaklanmayı bıraktılar.

Abiteboul, "Açıkçası, araçtaki son önemli gelişme, yaz sonundan çok önceydi. Ne yapacağımızı biliyoruz'' ifadelerini kullanırken; yapacakları şeylerin çoğunluğunun bu yılki araç için yapılamayacağını, bunların hepsinin gelecek sezon için yapılması gerekeceğini söyledi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya