SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ricciardo gergin: Gerçekleştirilmesi gereken bir görev var

FORMULA 1 | 30.11.2019 12:33

Ricciardo gergin: Gerçekleştirilmesi gereken bir görev var

Geçtiğimiz yıl Formula 1'de Renault sezonu dördüncü sırada tamamlamıştı. Bu sezon takıma katılan Daniel Ricciardo, Fransız ekibinin takımlar şampiyonasında beşinci sırada bitirmesi için Abu Dabi'de zor bir görevi olduğunu söylüyor.

Sezonu beşinci sırada bitirmek için orta sahadaki iki takım arasında fazla puan farkı yok. Renault şu an 91 puanla Toro Rosso'nun sadece 8 puan farkla önünde yer alıyor. Ancak Abu Dabi'deki yarış her şeyi alt üst edebilir. İkinci antrenman seansında, her iki Toro Rosso aracı rakiplerinden daha hızlıydı.

Racefans’e konuşan Ricciardo’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Bu konuda yalan söylemem: yapılması gereken önemli bir görev var ve doğal olarak biraz gerginlik var. Onlar (Toro Rosso) da bugün iyi görünüyorlardı" dedi.

Hakim olan gerilime rağmen, Ricciardo rakipleriyle savaşmaktan hoşlanıyor. Renault'nun hâlâ farkı telafi edebileceğini düşünüyor.

“Son yarışta savaşacak bir şeyimiz olmasını seviyorum. Bu bizi istikrarlı tutuyor. Hala yapacak işlerimiz var, umarım yarın farkı kapatmak için iyi durumda olacağız."

“Aracımız üzerinde çalışıyoruz, anlamaya çalışıyoruz. Şimdi diğer bazı araçlara bakıyorum. Sanırım nerede yetersiz olduğumuzu biliyoruz.” Ricciardo'ya göre, esas olarak sorun lastiklerde. “İkinci seferde en iyi turumu sürdüm ve bunun için C5 in geçerli olması gerekmediğini düşünüyorum. Lastik, turu başlatmaya hazır gibi hissettirmiyordu. Lastik yeteri kadar işe yaramadı."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya