SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ricciardo, Renault’ta kalmak istiyor

FORMULA 1 | 17.09.2019 22:29

Ricciardo, Renault’ta kalmak istiyor

Renault’ta mutlu olduğunu belirten Ricciardo, bu sezon bir zafer kazanamamış olmasına rağmen, Formula 1’de başarılı bir gelecek oluşturmak için 2020 yılı sonrasında takımında kalmak istediğini ifade etti.

Ricciardo, geçtiğimiz sezon Red Bull ile iki zafer kazandı ancak başlangıçlar zor olsa da  Renault ile yeni bir maceraya çıkmayı tercih etti. İki yıllık bir sözleşmeye imza atan Avsutralyalı pilot, gelecek için ekibine güvendiğini belirtti.

BBC Sport’a verdiği röportajda Ricciardo, ‘’2020 Sonrasında da takımda kalmak isterim çünkü bir sonraki seviyeye ilerlemem için ideal olur. Burada olmak benim tercihimdi. Bu yıl kendimi ifade ettiğimi hissediyorum’’ ifadelerini kullandı.Renault şu anda Takımlar Şampiyonası’nda McLaren’in gerisinde 5 sırada yer almasına rağmen Ricciardo bu sıralamadan endişe duymadığına değindi.

Ricciardo konuyla alakalı şunları kaydetti:

“Her hafta sonu altıncı olsun olmasın, daha büyük hedeflerimiz olduğunu biliyorum. Olmak istediğimiz yerde değiliz evet, bazen beklediğimizden daha iyi geri döndük, yapılacak daha çok işimiz var uzun bir süreç biliyorum. Bunun için hazırlıklı olduğumu hissediyorum. "

Önceki yıllara göre daha fazla çalıştığını söyleyen Formula 1 yarışçısı, "Bu yıl önceki yıllara göre daha fazla çalıştığımı hissetmeme rağmen, çok farklı bir durum çünkü çevre farklı: yeni insanlar, yeni ilişkiler... Her durumda, sporda istediklerimi yapabiliyorum" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya