SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Haas, Rich Energy'siz ilk görüntüsünü yayınladı

FORMULA 1 | 16.09.2019 10:48

Haas, Rich Energy'siz ilk görüntüsünü yayınladı

Haas ve Rich Energy arasındaki bölünme, İtalyan Grand Prix'sinin ardından açıklandı. Rich Energy, takımın sponsoru olduktan sonra VF-19'lar takım siyah ve altın renk düzeninde yarıştı.

Haas'ın araçları aslen Rich Energy’nin geyik logosuna sahipti ancak enerji içeceği markası, logonun telif hakkı üreticisi Whyte Bikes’in telif hakkını ihlal ettiği iddiasıyla açılan davayı kaybettikten sonra Kanada Grand Prix’inde kaldırılmıştı.

Haas, bu haftasonu Singapur Grand Prix'sinden önce Rich Energy'yi resmi takım adından da çıkardı. Şimdilerde Rich Energy, adı sadece Haas takımının web sitelerinde yer alan fotoğraflarda duruyor.

Rich Energy'i ile sponsorluk anlaşmasından önce; Haas, takımı gri ve kırmızı renklerde yarıştı.

İki taraf arasındaki bölünme, temmuz ayında Rich Energy'nin sosyal medya gönderisinde, “düşük performans” nedeniyle ekibin sponsorluğunu bıraktığını iddia etmesiyle başladı.

Daha sonra ifadeyi geri çekmesine rağmen, Haas geçtiğimiz hafta anlaşmanın FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda ortaklaşa sona erdirmeyi kabul ettiğini açıkladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya