SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Williams ve Mercedes ortaklığı uzattı

FORMULA 1 | 13.09.2019 17:38

Williams ve Mercedes ortaklığı uzattı

Williams Racing, Mercedes ile olan mevcut anlaşmasını 2025'e kadar uzattığını duyurdu. Takım 5 yıl daha Mercedes’in güç ünitesini kullanacak.

Williams ve Mercedes anlaşmayı resmi hesaplarından duyurdular. Williams resmi sitesinde: "ROKiT Williams Racing ve Mercedes-Benz, 2025 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası sezonunun sonuna kadar uzun vadeli bir güç ünitesi ortaklığını onaylamaktan memnuniyet duyuyor" ifadelerini kullandı.  

İngiliz takım, 2014 sezonunun başından beri Mercedes ile ortak anlaşma imzalamıştı.

Şimdi yenilenen anlaşma ile 2021'den itibaren beş yıl boyunca Mercedes güç ünitesini kullanmaya devam edecek.

Williams takımının genel başkan yardımcısı Claire Williams, anlaşmadan memnuniyet duyduğunu belirtti.

"Yedi yıllık bir anlaşma olan son altı yıl boyunca Mercedes ile harika bir ortaklığımız oldu ve onlarla beş yıl daha çalışmaya devam etmekten mutluluk duyuyoruz.

Mercedes sporun en başarılı motor tedarikçilerinden biri oldu ve ileriye dönük son derece rekabetçi bir motor paketine sahip olmaya devam edeceklerine inanıyoruz.

Onlarla geçirdiğimiz süre içinde ekibin gerçek bir arkadaşı oldular ve gelecekte Mercedes ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz" ifadelerinin kullandı.

Mercedes takım patronu Toto Wolff yapılan anlaşma için şu sözlere yer verdi: "Williams, Formula 1'deki ikonik markalardan biri ve onları Mercedes'teki motor sporları ailemizin bir parçası olarak görmekten gurur duyuyoruz.

Son zamanlarda zor zamanlar geçirdiler. 2021'den itibaren uygulanacak mali düzenlemeler ardından parlayacaklarından eminim ve Williams'la olan işbirliğimizi sporumuzun yeni çağında sürdürmekten mutluluk duyuyoruz."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya