SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Barrichello'dan Schumacher açıklaması!

FORMULA 1 | 12.12.2019 17:05

Barrichello'dan Schumacher açıklaması!

Formula 1'in eski Brezilyalı pilotu Rubens Barrichello, eski takım arkadaşı Michael Schumacher ile Ferrari'deki deneyimlerini anlattı.
 
Rubens Barrichello, 1993'ten 2011 yılına kadar Formula 1'deydi. O zamandan beri, 2000 ve 2005 yılları arasında Michael Schumacher ile birlikte Ferrari takımı için yarışıyordu. Brezilyalı pilot Alman sürücüyle aynı takımda olmanın kolay olmadığını söyledi.

Buna rağmen, Schumacher ile olan kişisel ilişkinin, diğer takım arkadaşlarında olduğu gibi, (aralarında Jenson Button'ın da olduğu) kötü olmadığını söylüyor.

Barrichello, Schumacher için; "Asla destekleyici olmadı. Yardım teklif etmek için asla orada değildi, bu yüzden ona hiç soramadım. Gidebileceğin ve yardımını isteyebileceğin diğer takım arkadaşları vardı, görebiliyordun... Michael farklıydı" dedi.

Brezilyalı pilot iyi bilinen bir gerçeğin altını çizdi ve Schumacher'in Ferrari’nin bir numaralı pilotu olduğunu vurguladı. Hiyerarşi ve takımın Schumacher çevresinde döndüğünü, yarışlara hazırlanırken takımın onun için kenetlendiğini düşünüyor.

"Çoğu zaman ikimizin de olduğu bir toplantıyı sonlandırdık ve daha sonra sadece Michael ile bir başka toplantı yapılırdı.Takımın kendisinin olduğunu hissederdim" dedi.

Barrichello, Schumacher'in araç kullanırken sahip olduğu en büyük zayıflıklardan birini açıkladı ve bu yönde gelişmek için kendisini bir örnek olarak aldığını söyledi. Ekipmanı onunla paylaşmak kolay olmasa da, aralarındaki rekabetin her ikisi için de olumlu bir şey olduğunu kabul ediyor.

"Düşük hızlı virajlarda, nasıl araç kullandığımı inceleyerek geliştiğini düşünüyorum. Ross Brawn'ın ona defalarca bu konuda değişiklik yapması gerektiğini söylediğini hatırlıyorum. Sanırım ikimiz de birbirimizi zorlayan başka bir seviyeye yükseldik" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya