SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Vettel Ferrari'den ayrılıyor mu?

FORMULA 1 | 14.12.2019 13:56

Vettel Ferrari'den ayrılıyor mu?

Sebastian Vettel Formula 1'de zor bir sezon geçirdi. Birinci sınıf kategoride geleceği bu nedenle çoğu zaman tartışma konusu oldu. İspanyol basınına göre, Alman pilot Ferrari'den ayrılacak. O da tıpkı aynı iddialarda bulundukları Daniel Ricciardo gibi Formula 1'deki gelecekleri için McLaren takımıyla görüşüyor.

Formula 1'de dört kez şampiyon olan Sebastian Vettel, kayda değer bir sicile sahip. Bu nedenle Vettel, mevcut gridde hâlâ büyük bir isim olarak anılıyor, ancak son birkaç yıldır işler Vettel'in lehine gelişmedi. 32 yaşındaki pilot,  büyülü bir kırmızı araçta şampiyonluğu kazanmak için Red Bull Racing'ten Ferrari'ye geçti.

Scuderia'ya transferinden bu yana, Lewis Hamilton ve Mercedes'leri yenmek zorunda. Buna ek olarak, Vettel düzenli olarak genç takım arkadaşı Charles Leclerc ile rekabet halinde.

Ferrari'de 2020 sezonunun sonunda sözleşmesi bitecek olan Vettel'in emekli olup olmayacağı belirsizliğini korurken, İspanyol spor gazetesi Marca, Vettel'in McLaren takım patronu Andreas Seidl'e 2021 olasılıkları hakkında görüştüğünü iddia etti.

McLaren, yine en iyi takım olma yolunda ve Ferrari pilotunun gereksinimlerini karşılamak için finansal olarakta iyi bir duruma sahip.

Ancak, bu hikayenin sonu değil. Haberin peşinde olan İspanyol gazetecilere göre, Daniel Ricciardo da McLaren ile temas halinde. Ricciardo, Red Bull Racing'ten ayrılırken McLaren yerine Renault'yu seçti, ancak geçtiğimiz sezon Fransız takımı için çok verimli değildi. Bununla birlikte, Carlos Sainz ve Lando Norris ile McLaren, çok güçlü iki genç pilota sahip her iki pilotunda 2020 sezonunun sonunda takımla olan sözleşmeleri bitiyor. Vettel veya Ricciardo'nun takımla anlaşma sağlaması halinde bu iki takım arkadaşlarından hangisinin takımdan ayrılacağı ise belirsiz.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya