SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Sebastian Vettel, kendini kanıtladığını düşünüyor

FORMULA 1 | 23.09.2019 11:31

Sebastian Vettel, kendini kanıtladığını düşünüyor

Sebastian Vettel, Singapur Grand Prix zaferi, ile eleştirmenlerin abarttığı kadar olmadığını kanıtladığını söyledi.

Ferrari pilotu Singapur'a geldiğinde yaklaşık bir sene boyunca herhangi bir zafere imza atamamıştı. Ayrıca, özellikle Monza'daki son yarışında başka bir sürücüyle çarpıştığı bir dizi yüksek profil hatası yaptı.

Tüm bunların ardından kötü eleştirilerin olduğu kadar hayranları ve takımı ona desteğini esirgemedi. Dört kez  şampiyona kazanmış pilotun, emekliliğini isteyenden çok geri döneceğine inananlar vardı.

Vettel, zorlu Singapur pistinde elde ettiği zafer ile kendisine inananları yalnız bırakmadı.

Vettel, “Son zamanlarda genel olarak yanlış bir şey olmadığını düşünüyorum. Açıkçası Monza'daki yarışta uğraştım, bu benim hatam, aksi halde uzun bir yarış ve birçok şey olabilirdi.Genel olarak bu oyunun bir parçası. Uzun zamandır buralardayım ve gelgitler olabiliyor. Kendimle ilgili  büyük beklentilerim var ve elimden gelenleri gerçekleştiremediğimde mutlu olamıyorum." dedi.

Vettel, “Ama eleştirmenlerin iddia ettiği kadar kötü ya da felaket olmadığımı biliyorum. Uzun zamandır buralardaysanız ve çok güzel anlarınız olduysa, o zaman kötü anlar olduğunda kötü eleştirelere maruz kalacaksınız. Bence bu oyunun bir parçası.” ifadelerini kullandı.

Geçen yılki Belçika Grand Prix'sinden bu yana favori olarak gösterilmedikleri  Singapur'da Vettel'in ilk galibiyetini alması eleştirmenlere cevap niteliğindeydi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya