SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Vettel, bu hafta sonundan emin değil!

FORMULA 1 | 25.10.2019 16:57

Vettel, bu hafta sonundan emin değil!

Sebastian Vettel, Ferrari'nin yaz tatilinden sonraki belirgin iyileşmesine rağmen, 17 virajlı Meksika pistinde zafer için mücadele etmenin zor olduğunu belirtti.

Dört kez dünya şampiyonu geçen sezonu, ikinci olarak tamamladı, takım arkadaşı Kimi Räikkönen ise üçüncü olarak sezonu kapattı.

Sezonun bitmesine dört yarış kala 212 puanla beşinci sırada bulunan Vettel, Meksika'daki sonuçlardan emin değil.

Pist İtalyanların belli bir avantaja sahip olabileceği ana hatlar hariç, uyum sağlamadığı çok sayıda virajlara sahip.

"2019'DA VİRAJLARDA SIKINTILIYIZ"

Vettel, "Bu hafta sonundan emin değilim. İnsanlar bu pistte sadece uzun düzlükler görüyorlar ve tabii ki orada iyi gidiyoruz, ancak birçok viraj var ve aerodinamik verimlilik burada çok önemli değil.

2019’da zayıflığımız olan virajlarla nasıl başa çıkacağımızı görmek zorunda kalacağız" dedi.

Gerçek şu ki Ferrari, Alain Prost'un kazandığı 1990 sezonundan beri Meksika'da kazanamadı. İtalyanların en iyi sonucu tam olarak 2017 ve 2018 sezonunda Vettel'in elde ettiği iki pozisyonu oldu.

"Burada favori olup olmadığımızı bilmiyorum. Pazar günü cevabı bileceğiz ve eğer değilsek gelecek yıl geri döneceğiz. Güvenim var, çünkü iyi bir aracımız var ve bize iyi gelen çok pistler var."

MEKSİKA DİĞER PİSTLERDEN FARKLI...

Meksika pisti, takvimdeki diğer pistlere göre farklı bir özelliğe sahip. Pist, deniz seviyesinden 2.3 kilometre yükseklikte yer almakta. Düşük hava basıncı araçlardaki yere basma kuvvetinin çok fazla düşürülmesine neden oluyor.

Ferrari dahil tüm araçlar bu olumsuz hava koşulundan etkileneceği unutulmamalıdır.

Vettel, aynı zamanda Hagibis Tayfunu nedeniyle Pazar günü sıralama ve yarışın aynı gün  yapılmasından dolayı, kazandığı pole pozisyonunun tadını çıkartacak kadar uzun sürmediğini söyledi.

"JAPONYA'DAKİ POLE'DEN ZEVK ALAMADIM"

"Japonya'da pole'den çok fazla zevk alamadım, çünkü tadına varacak kadar zaman yoktu. Suzuka sevdiğim bir pist ve geçtiğimiz pazar neredeyse mükemmel bir gündü ama yarış daha iyi olabilirdi" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya