SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Sergio Perez'den Miami GP'de yaşadığı problemi anlattı!

FORMULA 1 | 09.05.2022 12:59

Formula 1'de Miami GP'de dördüncü olan Sergio Perez, yaşadığı motor problemi nedeniyle yarışı kazanamadığını söyledi.

Sergio Perez'den Miami GP'de yaşadığı problemi anlattı!

Formula 1’de Miami GP kazananı Red Bull’dan Max Verstappen oldu. İkinciliği Ferrari’den Charles Leclerc alırken, Carlos Sainz da üçüncü oldu. Yarışta dördüncü olan Sergio Perez ise yaşadığı motor problemi nedeniyle Miami GP’yi kazanamadığını ifade etti.

Yarış esnasında üçüncü olan Carlos Sainz’i zorlamaya başlayan Sergio Perez, farkı 1 saniyenin altına indirince ataklarını sıklaştırmıştı. Ancak aniden açılan fark tüm yarışseverleri şok etti. Bu farkın sebebi ise Perez tarafından güç kaybı olarak nitelendirildi. Ancak mühendisler ise yaşanan problemin sensörden kaynaklandığını belirtti.

Daha sonra problemi düzelten Meksikalı pilot, yarışa devam etse de ön tarafı yakalama fırsatına erişemedi. Lando Norris’in kazasıyla birlikte güvenlik aracı ardından yeniden yarışa başlansa da Perez yarış başındaki temposunu bulamadı.

İşte Sergio Perez’in açıklamaları:

"Virajlarda ona yakın kalmak için çok zorluyordum ve bunu yapınca lastiklerim aşırı ısınıyordu. Bu yüzden küçük bir fırsatım olur olmaz, bunu değerlendirmeye çalıştım fakat  çizginin dışı çok kirliydi."

"Sonrasında da zaten bir daha yaklaşamadım. Düzlüklerde fark çok fazlaydı."

"Sanırım bir sensör sorunu yaşadık. Başlangıçta her şey iyiydi fakat sonrasında sensör sorunu yaşadığımızda, iki tur içerisinde yedi saniye kaybettik."

"O andan itibaren güç asla eskisi gibi olmadı. Çok fazla zaman kaybediyordum. Düzlüklerde 10 km/s civarı daha yavaştım." (Motorsport-Kemal Şengül)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya