SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Serio Perez'den lastik itirafı...

FORMULA 1 | 30.05.2022 13:46

Olaylı Monaco GP'nin galibi Sergio Perez, yaşadıklarını ve hissetiklerini kelimelere döktü. İşte Perez'in o açıklamaları...

Serio Perez'den lastik itirafı...

Formula 1’de olaylı Monaco GP’yi Red Bull’dan Sergio Perez kazanırken, ikincilik Ferrari’den Carlos Sainz’a, üçüncülük ise yine Red Bull’dan Max Verstappen’e gitti. Yağmurdan dolayı yaklaşık 1 saat ertelenen yarışta ilginç olaylar yaşandı.

Zorlu mücadeleden galip çıkan Sergio Perez, önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Perez’in açıklamaları:

"Monako'da kazanmak her sürücünün hayalidir ve artık bu zafere sahip olduğumu düşünmek inanılmaz bir his."

"Tüm hafta sonu hızlıydık, çalışmaya devam ettik ve doğru stratejiyle başarılı olabileceğimizi biliyorduk."

"İnanılmaz bir gündü ve takım için çok mutluyum. Umarım ülkem benimle gurur duyar. Monako'da kazanmak hayatınızda pek sık yapabileceğiniz bir şey değil. Bu ilk galibiyet benim için çok özel."

"Dediğim gibi, bugün benim için çok büyük bir gün. Bu hafta sonu Pedro Rodriguez'in kaskıyla yarıştım ve eminim burada olsaydı, başardığımız şeylerle gurur duyardı."

"O noktada yarışın hareketli startla başlayacağını tahmin ediyorduk. Bu yüzden de bizi kısa bir yarış bekliyordu. Yine de buradaki tur çok kısa ve çok fazla tur tamamlamamız gerekiyor. Eminim en başa dönseydik, yarış için farklı bir lastik tercih ederdik." (Motorsport-Kemal Şengül)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya