SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Brawn, Singapur GP'in Leclerc için önemli bir yenilgi olduğunu söyledi

FORMULA 1 | 24.09.2019 16:45

Brawn, Singapur GP'in Leclerc için önemli bir yenilgi olduğunu söyledi

Ross Brawn, Singapur yarışının ardından açıklamalarda bulundu.

Formula 1 sportif direktörü Ross Brawn, Charles Leclerc’in Singapur GP’sindeki takım arkadaşı Sebastian Vettel’e yenilmesinin kendisi ve takım için olumlu etkileri olacağına inanıyor. 

Ross Brawn, Charles Leclerc'in Singapur Grand Prix'inde 2.sırada yer almasının, ekibine daha fazla odaklanma ve motivasyon kazandıracağı için faydalı olacağını söyledi.

Leclerc, yarış sırasındaki hayal kırıklığını, telsizden yaptığı konuşmalarıyla açıkca belli etse de yarışın sonrasında galibiyet sevincine ortak oldu.

1997-2006 yılları arasında Ferrari'de teknik şef olarak görev alan , şimdiyse Formula 1 sportif direktörülüğü görevini sürdüren Brawn, Singapur yarışında olanların gelecekte hem takıma hem de Leclerc’e fayda sağlayacağını belirtti.

Brawn, “Bunu söylemenin garip fakat, yarıştaki strateji konusunda açıkça mutsuz olan Charles için de iyi oldu. Leclerc, kazanmaya aç ve bu harika ancak eskiye nazaran daha sakin ve takıma daha fazla konsantre olması gerçeğinden faydalanacak. Gelecek sezon için Ferrari'nin hayati bir parçası.” dedi.

Brawn ayrıca “Zor bir dönem geçiren Vettel için, çok önemli bir yarıştı." ifadelerini kullandı.

“Zafer kazanamamak Vettel’in sırtında bir yüktü. Kendine olan güvenini geri kazandıracak ve ayrıca Leclerc’in olağanüstü ilerlemesinden ve ekip içindeki dinamikler üzerindeki etkilerinden kaynaklanan baskıların bir kısmını rahatlatacak bir sonuç oldu.” diyerek sözlerini noktaladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya