SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Ferrari için 2020 harika olacak'

FORMULA 1 | 22.10.2019 17:00

'Ferrari için 2020 harika olacak'

Lamborghini CEO'su ve Ferrari'nin eski takım patronu Stefano Domenicali, bu yıl eski takımı Ferrari'den daha fazlasını beklediğini söyledi.

Ancak Binotto'nun yılın bu son bölümünde sergilediği başarısının 2020'de onlar için büyük bir fırsat olacağını sözlerine ekledi.

Son yıllarda Domenicali, Formula 1'de çalışmamış olmasına rağmen, birinci sınıftaki takımların ve sürücülerin gelişimini yakından takip etti.

DOMENICALLI FERRARI'YE GÜVENİYOR

Son aylarda eski takımının ve Mattia Binotto'nun çalışmalarını ve performanslarını gördükten sonra, 2020 için Ferrari'nin olanaklarına güvendiğini belirtti.

İtalyan spor adamı, "Ferrari, bu sene elde etmesi gerekenden çok daha az şey başardı. Ancak son aylardaki gelişiminden dolayı 2020 Ferrari için harika bir fırsat.

Binotto olağanüstü. Ben bu iki sürücüyle başa çıkabileceğini ve bu durumun üstesinden gelebileceğini düşünüyorum. Takım açıkça düşünmeli ve sonsuz tartışmalar yapmayı bırakmalı" dedi.

PİLOTLARA ÖZGÜ DOLU SÖZLER

Genel olarak Formula 1 hakkında konuşan Domenicali, kategorinin yetenek açısından hiç bu kadar zengin olmadığını söyledi. Lewis Hamilton, Charles Leclerc, Max Verstappen, Lando Norris ve Carlos Sainz'den övgüyle bahsetti.

“Yıllar sonra yeni bir durumla karşı karşıyayız. Çok sayıda güçlü sürücü grubu var. Formula 1'de bu kadar çok yetenek olması, Formula 1'in altındaki zincirin iyi çalıştığı anlamına geliyor.

Leclerc ve Verstappen gibi güçlü genç sürücüler var hemen arkalarında Lando Norris ve Carlos Sainz gibi genç yetenekler var. Hepside çok iyi ilerliyor.

"FORMULA 1'İN OLYMPUS'U"

Bir sıralama yapmak zor, ama Lewis Hamilton başka bir şampiyonluk daha kazanmak üzere, bu da onun Formula 1'in Olympus'u olduğu anlamına geliyor.

Leclerc, şüphesiz güçlü bir sürücü zihinsel anlamda yaşından iki kat daha olgun gibi görünüyor. İlk başladığı zamanlarında ki gibi değil, artık işleri farklı bir şekilde yapmanın bir yolunu bulmuş gibi görünüyor" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya