SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Suudi Arabistan, Formula 1 takvimine girdi.

FORMULA 1 | 06.11.2020 14:14

2021 sezonu için takvim çalışmalarını sonlandırmaya çok yaklaşan Formula 1, Suudi Arabistan'ın takvime girdiğini açıkladı.

Suudi Arabistan, Formula 1 takvimine girdi.

2020 yılında COVID-19 sebebiyle açıkladığı takvimini neredeyse baştan oluşturan Formula 1 yönetimi, normal şartlar altında yarışılması hedeflenen 2021 takvimi için ilk sürprizini açıkladı. Aramco'nun Formula 1'in başlıca sponsorlarından olmasıyla beraber Suudi Arabistan ile iletişimini güçlendiren Formula 1, yeni sezonda, Kasım ayında takvimdeki ikinci gece yarışı için Cidde'deki cadde pistini takvime dahil etti. Bu pistle beraber takvimdeki üçüncü orta doğu, ikinci gece ve beşinci cadde pisti olacak Suudi Arabistan. 2021 takviminin son hali Kasım ayının sonunda açıklanacak ve 23 yarışlı bir sezon koşulması bekleniyor. İstanbul Park ise aday pistlerin arasında dahi yer alamayarak ekstrem bir durum olmadığı sürece seneye Formula 1'e ev sahipliği yapamayacak.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya