SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Wolff: "Asla Vettel, Alonso veya Verstappen demedim"

FORMULA 1 | 09.11.2019 12:33

Wolff: "Asla Vettel, Alonso veya Verstappen demedim"

Mercedes takım patronu Toto Wolff, 2020'de Valtteri Bottas'ın yerine Fernando Alonso, Sebastian Vettel ve Max Verstappen ile temasa geçmediğini söyledi. Wolff, Valtteri Bottas ve Lewis Hamilton tarafından oluşturulan takımın pilot kadrosundan memnun.

Wolff, Mercedes'te devam etmesi için seviyesini yükseltmesi gerektiği konusunu Bottas ile konuştuğunu, Fin pilotun bu konuşmaya olumlu tepki gösterdiğini söyledi.

Sky Sports İtalya'ya konuşan Wolff, konu hakkındaki  düşüncelerini şu sözlerle açıkladı:

“Hepsi çok yüksek seviyedeki pilotlar. Bir ilişki içindeyken maksimum seviyeyi vermeniz önemlidir. Eğer işler ters giderse yapılacak ilk şey kişiyle konuşmak ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakmaktır” dedi.

Avusturyalı yönetici Bottas ve Lewis Hamilton tarafından oluşturulan çiftlerden memnun. Bu nedenle, Alonso, Vettel veya Verstappen ile hiçbir teması bulunmadığını ifade etti.

HARİKA BİR TAKIM OLACAĞIZ

Wolff, "Eğer mümkün değilse, başkalarıyla konuşurum. Şu anda en iyi takıma sahip olduğumuzu düşünüyorum. Lewis ve Valtteri'nin birlikte harika olduğunu düşünüyorum ve daha iyi bir takıma sahip olabileceğimizi sanmıyorum.” ifadelerini kullandı.

Hiçbir zaman isim vermediğini söyleyen Avusturyalı yönetici, “İkisi arasındaki ilişki harika, bu yüzden hayır, asla Seb, Fernando veya Max diye bir şey demedim” dedi.

Mercedes takımı lideri Bottas'ta 2020 Şampiyona adayını görüyor ve geçen sezon 2018 Azerbaycan GP'nin bir dönüm noktası olduğuna inanıyor.

UNVANI ELDE EDEBİLİR

Bottas’ın iyi başlaması halinde unvana ulaşacağını söyleyen Mercedes’in patronu Wolff, “Geçen sene Şampiyona için verilen mücadelenin Bakü'de sona erdiğini düşünüyorum. Valtteri'nin şansı çok kötü oldu. Bottas iyi başlarsa unvanı kazanabileceğine eminim çünkü zihinsel olarak çok güçlü” belirtti.

BOTTAS’A GÜVEN TAM

Wolff, Bottas'ın takım arkadaşıyla yüzleşme yeteneklerine güveniyor.

Wolff, "Şu an, Lewis’i kimsenin ekarte edeceğini düşünmüyorum. Şampiyonayı kazanmak için iki sürücü seçtik. Bottas, bizim ikinci sürücümüz diye niteleyemem. Lewis ile beraber yarışacaklar" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya