SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Toto Wolff, takımıyla Brezilya'ya gitmeyecek!

FORMULA 1 | 11.11.2019 17:06

Toto Wolff, takımıyla Brezilya'ya gitmeyecek!

Merces Takım Patronu Toto Wolff, bu hafta sonu gerçekleşecek olan Brezilya Grand Prix'sine katılmayacak. Wolff, altı yıl sonra ilk kez bir yarışı kaçıracak.

Brezilya GP’sinde “diğer konulara odaklanmak” için bulunmayacağını açıklayan Wolf, “2013'ten beri katılmayacağım ilk yarış olacak” dedi.

Mercedes takımlar şampiyonluğunu kazanmış ve pilotları Lewis Hamilton’da altıncı şampiyonluğunu en son yarış olan Amerika Birleşik Devletleri’nde ilan etmişti.

Konuyla ilgili konuşan Wolff ,“Her iki şampiyonanın da güvence altına alınması, Avrupa'da bana diğer açık konulara odaklanmam için daha fazla zaman veriyor” ifadelerini kullandı.

Mercedes, geçtiğimiz hafta İngiltere’deki tesislerinde arka arkaya kazandıkları altıncı şampiyonluk ünvanlarını kutladı.

Wolff, “Bu ekibi oluşturan ve bu olağanüstü başarıyı mümkün kılan 1.500 kadın ve erkek çalışan çok büyük bir iş çıkardı ve ekibi en üste getirdi." şeklinde konuştu ve “Kutlamalar her zaman özel anlardır ve bu yıl özellikle daha da fazla arka arkaya altıncı zaferimizi kazanmamız daha önce yapılmamış bir şeydi, sporumuzda yeni bir ölçüt belirlediğinden çok özeldi." değerlendirmesinde bulundu.

Toto Wolff, Mercedes'in en üst seviyede çalışmaya devam edeceğini belirterek, “Bu rekor kıran başarıya rağmen, hala daha fazla başarı için çok fazla istek duyuyorum. Hiçbir rahatlama duygusu yok, herkes hala gelişmeye devam etmeye kararlı. Mercedes, en iyi olma özlemini tamamen benimseyen, ilham veren bir insanlar grubudur.
2019 sezonunda son iki yarışa katılacağız ve bu sezonu en yükseğe çıkarmak istiyoruz. Brezilya GP, 2013 sezonundan bu yana bulunmadığım ilk yarış olacak. Avrupa'da şu anda daha önemli olan diğer konular üzerinde çalışarak kalmamın daha faydalı olduğunu düşünüyorum . Bu tür bir şeyi yapabilmek için iyi bir takımım var ve takımın bu haftasonunu gerçekten iyi geçireceğinden eminim. Evde gelen zaferi kutlamayı umuyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya