SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Wolff söylentileri reddetti: "Mercedes'te devam etmek istiyorum"

FORMULA 1 | 17.12.2019 12:27

Wolff söylentileri reddetti: "Mercedes'te devam etmek istiyorum"

Son zamanlarda Mercedes takım patronu Toto Wolff'un adı Liberty Medya'da Chase Carey'nin yerine geçeceğine dair söylentilerle anıldı. Avusturyalı yönetici ise Formula 1’de devam ederse muhtemelen sadece Mercedes’te olacağını söyledi.

Toto Wolff, Formula 1'de Chase Carey'nin görevi için pek çok kez ilişkilendirildi. Son günlerde ise daha çok konuşulmaya başlandı, birçok takım buna yorum yaptı. Hatta Ferrari, bunu engellemek için veto hakkını kullanmaya hazır olduğunu söyledi.

Ancak, Wolff bir kez daha bu söylentiler reddetti. Mercedes takım patronu kalbinin hala gümüş oklarla olduğunu söyledi. Wolff, 2020'den sonrada işbirliğinin bir parçası olmaya devam etmek istediğini belirtti.

Konuyla ilgili konuşan Wolff Mercedes takımıyla devam etme niyetinde olduğunu belirterek: "Niki Lauda ve ben bu maceraya 2013 yılında birlikte başladığımızda, sadece çalışan olarak yapmadık. Yarış ekibinin bir parçası olduk." ifadelerini kullandı.

Avusturyalı yönetici, Mercedes’te takım yöneticisi olarak devam edip etmeyeceği hakkında ise şunları belirtti: “Asıl soru, Formula 1’e bir bütün olarak devam edip etmeyeceğim olmalı, şu anda hala zevk alıyorum. Bu bence daha önemli."

Wolff, eski yoldaşı Niki'yi özlediğini belirterek "Şimdi işler Niki'nin orada olduğundan çok daha az eğlenceli, ancak iş beni motive etmeye devam ediyor." dedi.

Eğer Wolff kendisine kalırsa, 2020'den sonra da Mercedes'le sorumluluk almaya devam edeceğini belirterek: "Ben bir girişimciyim. Her zaman uzun vadeye bakarsınız. Formula 1'in gelecekte pozitif olarak gelişmeye devam edeceğini düşünüyorum. Bu yüzden hala Daimler ile birlikte araç geliştirmeye ve inşa etmeye devam etmek hedefim. Bu bizim asıl işimiz. Bu yüzden birlikte çalışmaya devam etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya