SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Verstappen uyardı: 2020'nin başlangıcı geleceğim için önemli

FORMULA 1 | 08.12.2019 14:54

Verstappen uyardı: 2020'nin başlangıcı geleceğim için önemli

Max Verstappen, gelecek sezon başlangıcının Formula 1'deki geleceği için belirleyici olacağını açıkladı. Hollandalı pilot her ne pahasına olursa olsun  şampiyona lideri olmak istiyor ve Red Bull'u bu konuda bırakmaktan çekinmiyor.

Verstappen, Red Bull takımıyla bir yıl daha sözleşme yaptı. Bununla birlikte, 2020 başlangıcının transfer pazarındaki belirsiz olan 2021'de seçeneklerini değerlendirmek için anahtar olacağına inanıyor.

Hollandalı pilotun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Dürüst olmak gerekirse, fazla düşünmüyorum. Gelecek yıldan sonra başka seçeneklere sahip olduğumu biliyorum. Bir yıl daha sözleşmem var. Ama bence en önemli şey sezonun başında ne olacağını görmek olacak.

Bu sözlerine rağmen, Verstappen, Red Bull'un 2020'de ona rekabetçi bir araç verebileceğini düşünüyor. Hollandalı pilot en kısa sürede şampiyon olmak istiyor.

Bunu yapabileceklerini düşünüyorum. Bu yüzden onlarla birlikteyim. Geçmişte kanıtlamışlardı ve bu yüzden bunun bir rüya olmadığını düşünüyorum.

Kolay olmayacak, çok fazla rekabet gücü var. Ama dediğim gibi, gelecek yıl hepsini deneyeceğiz çünkü önemli bir sezon olacak. Sonra ilerisini göreceğiz.

2019 ile ilgili olarak, Verstappen Formula 1'deki en iyi sezonu olduğunu düşünüyor:

Bu benim en iyi yılım oldu. Bu doğal bir şey, yıllar boyunca kazandığınız deneyimin size çok yardımı olur.

Ancak, Verstappen RB15’in sezonun başlangıcında bu serüven için yardımcı olmadığını açıkladı. Red Bull'u 2020'deki ilk yarıştan itibaren Şampiyona için mücadele etmeye zorluyor.

Gelecek sene için çok çalışacaklarını söyleyen Verstappen, sözlerini şu şekilde devam ettirdi, “Paket sezonun başında bazı problemler verdi. Zaferleri kazanmak için mücadele edemedik ve podyumların gelmesi zor oldu. Her şekilde tutarlı olmaya çalıştık. Gelecek sene rekabetçi olmayı umuyoruz. Unvan için mücadele etmek istiyorsak her şeye baştan başlamalıyız. Bunun için çok çalışacağız. Kolay olmayacak, ama deneyeceğiz.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya