SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Verstappen geleceğine Mart ayında karar verecek

FORMULA 1 | 23.10.2019 12:26

Verstappen geleceğine Mart ayında karar verecek

Formula 1 eski pilotu Robert Doornbos'a göre, Max Verstappen, önümüzdeki Mart ayında 2020 sezonunun ötesinde Red Bull ile devam edip etmeyeceğini açıklayacak.

Hollandalı genç pilotun, 2020 sonunda Red Bull ile sözleşmesi bitiyor ve henüz yenilenmedi. Verstappen'in 2021'de Mercedes veya Ferrari için araç kullanabileceğine dair söylentiler var, takımlar değişim sezonu için kadrolarını henüz doğrulamadı.

Doornbos, Ziggo Sport'a yaptığı açıklamalarında, gelecek sezon  şampiyona lideri olmak için savaşmasını sağlayan bir araca sahip olmasının kararını büyük ölçüde etkileyeceğine işaret ediyor. Eski pilot, gelecek yıl ne tür bir otomobile sahip olacağını bilmesinin uzun sürmeyeceğini söylüyor.

Max, 2021'e kadar mücadele edeceği iyi  bir araca sahip olup olmayacağını öğrenmek istediği belirtildi.

Doornbos'a göre, Verstappen Red Bull ile devam etmenin yanı sıra, 2021 için üç iyi seçeneğe sahip. Hollandalı pilot, Mercedes ve Ferrari harici 2021’de Mercedes motorlarına geçeceği için fırsatlar gördüğü McLaren...
Doornbos, McLaren'in Mercedes ile yaptığı motor partnerliği anlaşmasından sonra lider takımlar arasında büyük aday olacağını garanti ediyor.

"Şu an hiçbir şey olamaz Max'ın mevcut takımında sözleşmesi var henüz gidemez, bunlar 2020 yılında gerçekleşecek.

2021 için zor bir karar almak zorunda. Diğer iki lider takımlardan birine veya McLaren takımına gideceğine dair bahse girebilirsiniz, McLaren büyük bir seçenek olabilir ki o da Mercedes tarafından motor tedariği anlaşması 2021'de olacak" dedi.

Doornbos, 2020'den itibaren gümüş okların egemen olacağını reddetti ve Red Bull'un gelecek yıl Şampiyona için savaşabilmesinin tek seçeneğinin aracını kış aylarında büyük ölçüde geliştirmek olduğunu savunuyor.

“Şu çok açıktır ki, Mercedes Formula 1'de uzun yıllar hakim olmayacak. Red Bull-Honda 2020'nin ötesine geçebilir ve kış aylarında araçlarını iyi geliştirirlerse gelecek sezon Şampiyona da tehdit oluşturabilirler" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya