SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Max Verstappen: Red Bull’un ne seviyede olduğunu söylemek zor

FORMULA 1 | 16.11.2019 10:45

Max Verstappen: Red Bull’un ne seviyede olduğunu söylemek zor

Max Verstappen, Red Bull'un Brezilya Grand Prix'i öncesi düzenlenen ilk gün antrenman seanslarından sonra rakipleri Mercedes ve Ferrari ile karşılaştırıldığında nerede olduğunu söylemesinin zor olduğunu söyledi.

Hollandalı pilot, ikinci seansta üçüncü olarak günü bitirdi. Verstappen, her iki Mercedes sürücüsünün de önüne geçti ve Ferrari ikilisinin  0.134 saniye gerisinde kaldı.

VERSTAPPEN: OLUMLU BAŞLANGIÇ OLDU

Verstappen, “Hava ile birlikte dağınık bir gündü. Bence aracın iyi çalıştığını gösteren pozitif değerlere bakmak zorundayız. Elbette her zaman geliştirebileceğiniz şeyler var ama bu olumlu bir başlangıç oldu” değerlendirmesinde bulundu.

Yarın daha farklı olacağını belirten Verstappen, “Yarın tekrar başlayacağız,  hava bugünkünden farklı olacak. Nerede olduğumuzu tam olarak söyleyemem ama aynı zamanda bunun çok da önemli olduğunu sanmıyorum çünkü yarın farklı bir gün olacak” dedi.

LİDER ALBON

Bu hafta başında 2020'de takım kadrosunda olmak için imza atan takım Arkadaşı Alexander Albon, ilk antrenman seansının son dakikalarında, aracın kontrolünü kaybederek bariyerlere çarpmış olmasına rağmen seansı lider kapattı.

Albon'a 1. antrenman seansında yaşadığı kaza olayı sorulduğunda Albon: “Açıkçası soğuk bir pist var ve etrafta dolanırken fren sıcaklığını kaybediyorsunuz, her şey bir anda oldu” dedi.

Kazanın pistin en sorunlu yerinde olduğunu söyleyen Albon, “Fren yapmak istedim ama orada hiçbir şey yoktu. Bunu tekrar yaparsanız,  daha fazla zorlamak zorunda kalıyorsunuz ve kaza pistin en kötü bölümünde oldu" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya