SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Verstappen: "Yarış sonucu iki şeye bağlı olacak"

FORMULA 1 | 14.11.2019 11:33

Verstappen: "Yarış sonucu iki şeye bağlı olacak"

Tıpkı diğerleri gibi, Max Verstappen'de Brezilya Grand Prix'sinde iyi performans göstereceğinden emin. Bununla birlikte Hollandalı pilot, Interlagos'ta yarışta elde edeceği başarısının, sıralama turları ve lastik yönetimi sırasındaki sonuçlarına göre iki şeye bağlı olacağına inanıyor.

VERSTAPPEN UYGUN PİSTTE

Birçok kişi Max Verstappen'e Sao Paulo'da iyi bir şans veriyor. Hollandalı pilot, önceki yarışlarda, pistin kendisine uygun olduğunu çoktan kanıtladı. 2016 yılında Verstappen iyi bir performansla burada üçüncü oldu ve iki yıl sonra, 2018'de lider Hamilton'un hemen arkasında damalı bayrağı gördü.

Genç pilot o zamanlar bir Renault motor kullanıyordu, ancak bu yılın başından beri yüksek irtifalı pistlerde olumlu performans gösteren bir Honda güç kaynağına sahip.

MOTOR DEĞİŞİKLİĞİ AVANTAJ

Verstappen'in başka bir avantajı ise: Doğrudan rakibi Charles Leclerc'in motor değişikliği nedeniyle, henüz yarışta hangi sırada başlayacağı netleşmeyen bir grid cezası alacak olması.

Tüm bunlar Verstappen'in Brezilya GP'de avantajlı bir konumda olduğunun gerçeği.

Verstappen de bu Pazar günü yapılacak yarış için olumlu düşünüyor, ancak hafta sonunun tüm sonucunu etkileyeceğine inanıyor.

Red Bull Racing ekibinin katıldığı bir basın açıklamasında konuşan Hollandalı pilot, "Interlagos kısa devredir ve saatin tersi yönünde gidiyor bunun için daha zor. Rakibi yakalamak kolay değil, iyi bir sonuç alabilmek için çok fazla şey olacak. Ek olarak, lastik yönetimi önemli bir rol oynayacak, çünkü lastik aşınması burada çok yüksek" dedi.

VERSTAPPEN ISLAK ZEMİNİ SEVİYOR

Her ne kadar Sao Paulo'daki yarış sırasında hava tahminleri iyi olacağına işaret etse de, Hollandalı pilot, içten içe yağmur yağmasını umut ediyor. Üç yıl önce 2016'da, Verstappen, yağmurlu hava koşullarında burada oldukça iyi performans sergiledi.

Verstappen, 2016'da gördüğümüz gibi, yağmur yağdığı anda yarış gerçekten çılgın bir hale gelebilir. Böyle bir hava koşulunda nelerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görebiliyorum, bu konuda başka bir tahminim yok” açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya