SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Verstappen’e göre, Leclerc’in cezası adil

FORMULA 1 | 19.10.2019 12:38

Verstappen’e göre, Leclerc’in cezası adil

Max Verstappen, Charles Leclerc yüzünden Japonya  GP’nin dışında kaldı ve Ferrari pilotuna bu olay nedeniyle ceza verildi.

Verstappen, F1 düzenlemeleri ve kuralları ile ilgili şüpheler yaratmamak için Leclerc'in cezalandırılmasının adil olduğuna inanıyor.

Max Verstappen, Japonya'da sezonun ikinci yarısında ikinci kez yarıştan erken ayrıldı.
Charles Leclerc, ona startta çarparak yarıştan elenmesine neden oldu.
FIA'nın Leclerc'i cezalandırması, Verstappen'in durumunu değiştirmese de, Hollandalı pilot, Ferrari'nin örnek bir ceza almasının olumlu olduğunu ve düzenleme konusunda şüphe duyulmadığına dikkat çekti.


Ziggo Sport'a konuşan Verstappen konuyla ilgili şunları söyledi: "Sonunda hiçbir şey değişmiyor. Yarış dışında kaldım. Bana yardımı olmadı, ama sonunda cezalandırılması daha iyi oldu. Eğer bu ceza verilmeseydi, birçok insanın soruları olacağını düşünüyorum."

Red Bull zor bir sezon geçiriyor. Ferrari’nin bu yılın son bölümünde gösterdiği üstün performansı onları tehlikeye attı ve yine de en iyi üçüncü takım oldular. Buna rağmen, Verstappen sıkıntılarının sezon ortası pilot değişiminden geldiğini reddetti; deneyimli pilotun geçtiğimiz sezon takımdan ayrılan Daniel Ricciardo'yu takımda tutsaydılar işlerin daha iyi olacağından şüpheleri var.

“Daniel'in gelişim ve yapılandırma konusunda daha fazla yardımcı olacağını sanmıyorum” diyen Verstappen, 2020'nin  olumlu olacağına işaret edip takıma sorunlarını tespit etmelerini sağlıyor.

“Herkes % 100 performansla araçdan en iyi şekilde yararlanmaya çalışıyor. Bu yıl yeni ön kanat için biraz daha zorlandık. Bu kış bunu kontrol etmeliyiz. Tabii ki gelecek yıl daha da geliştirmek için birçok fikrimiz var'' diyen Hollandalı pilot, ''Her zaman daha iyisini yapabileceğimiz şeyler var'' ifadelerini kullanırken gelecek yıl için harekete geçtiklerini de vurguladı.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya