SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Leclerc: Verstappen şaka yapıyor olmalı

FORMULA 1 | 04.11.2019 16:08

Leclerc: Verstappen şaka yapıyor olmalı

Ferrari dün yapılan ABD Grand Prix'sinden sonra rakipleri Red Bull pilotu Max Verstappen, tarafından FIA teknik direktifinin ardından güç ünitesinde değişiklik yapmak zorunda kaldıkları iddiasına tepki verdi.

Ferrari’nin güç ünitesi, ekibin yaz tatilinden bu yana performansta bir artış yaşadıktan sonra birkaç hafta boyunca incelemeyle karşılaştı, Ferrari, güç ünitesi performansı ve düzlük hızı ile önemli kazançlar elde etti.


Red Bull, bu hafta başında yasadışı sayılabilecek olası bir yakıt sistemi çözümü ile ilgili açıklama talep etmek için Uluslararası Otomobil Federasyonu'na (FIA) gitti ve FIA ​​tarafından teknik bir talimatname açıklandı.

Ferrari, pazar günü Charles Leclerc'in yarışın lideri Valtteri Bottas'ın 50 saniyenin gerisinde kalarak 4. sırada bitirmesi ve diğer pilotları Sebastian Vettel'in süspansiyonunu kırarak yarıştan erken ayrılmasıyla puan kaybı yaşadı.

Red Bull'un Hollandalı pilotu Max Verstappen yarıştan sonra Ferrari'nin mücadelesini görmenin 'garip olmadığını' teknik direktifin dönüm noktası olduğunu ima ederek Hollanda kanalı Ziggo Sport'a şunları söyledi: “Hile yaparken yakalandığınız şey bu.”

BINOTTO: YORUMLAR HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI

Ferrari'nin takım patronu Mattia Binotto, yarıştan sonra yapılan yorumlar için “çok hayal kırıklığı yarattı” dedi.


“Dün son yarışta olduğu gibi, pole pozisyonunda da çok yakın olduğumuza inanıyorum. Sanırım Seb, dün bir pozisyon için puan alabilirdi, belki bir  biraz fazla dikkat etseydi,”

“Charles açık bir sorun yaşadı, araçta eski bir güç ünitesi kullanmak zorunda kaldı ve genel olarak, Q3'teki performansına bakıyorum ve araçta sorun olmasaydı neler yapılabileceğini düşünüyorum. Potansiyel olarak o da pole alacağından eminim, bu yüzden sorunun olduğunu görmüyorum.

Yine, tamamen yanlış olduğunu düşündüğüm yorumların türü. Spor için iyi değil ve bence herkes biraz daha temkinli konuşmalı."

Binotto, Ferrari’nin 'ayrıntılı' teknik yönergeye bakmadığını ve hiçbir şeyin değişmediğini söyleyerek Meksika’dan bu yana güç ünitesinde herhangi bir değişiklik yapıldığını reddetti.

VETTEL KONUŞMADI, LECLERC ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Leclerc ve Vettel'den Verstappen’in yorumları hakkındaki görüşleri istendi ve Hollandalı pilot Leclerc’ten öfkeli bir yanıt aldı. Vettel yorum yapmaktan kaçındı.

“Tamamen dürüst olmam gerekirse bunun bir şaka olduğunu düşünüyorum. Elinde herhangi bir ipucu yok.

O takımda değil. Biz tam olarak ne yaptığımızı biliyoruz ve onun neden bunları konuştuğunu bilmiyorum, hakkımızda hiçbir şey bilmiyor.”


'VİRAJLARDA DAHA İYİ OLMAK İÇİN DEĞİŞİKLİK YAPTIK'

Ferrari’nin normal performansının neden Austin’den önceki yarışlardaki kadar güçlü olmadığını açıklayan Binotto virajlarda daha iyi performans denemek ve bulmak için değişiklik yapıldığını açıkladı.

Binotto konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Geride kalan yarışlarda olduğu kadar düzlüklerde kazanamadığımız doğru, rakiplerimizle virajda en azından elemelerde eşleştiğimizi düşündüğümüz de doğru. 

Kavrama ve güç arasındaki takas, bu hafta sonu bizim tarafımızdan bir test olarak yapıldı. Bu kadar basit.

Sıralama konusunda rekabetçiydik ve şimdi yarış için anlamamız gereken bir şey var ve sonra gelecek yarışlar için en iyi olanı göreceğiz.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya