SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ferrari: Zaferi Vettel'e borçluyuz

FORMULA 1 | 02.09.2019 10:06

Ferrari: Zaferi Vettel'e borçluyuz

Ferrari takım sorumlusu Mattia Binoto, Sebastian Vettel'in Belçika Grand Prix'sinde Charles Leclerc zaferinde kilit bir rol oynadığını açıkladı.

Binotto, Alman pilotun yılın ilk galibiyetini yakında elde edebileceğinden emin olduğunu söylerken, Vettel'in  Ferrari'nin Spa'daki zaferini kolaylaştırmak ve sağlamak için işbirliği yaptığını vurguladı.

Alman pilot, Leclerc için takım emri gelmeden önce yarışta bir süre lider pozisyondaydı. Leclerc, zaferi Vettel'e borçlu olduğunu söylerken, “Seb'in ilk turda iyi bir temposu vardı, Sebastian takımın zaferinde aracı oldu ve bu zaferi ona borçluyuz.  Seb'in zafer ruhu var. Bu yıl birçok fırsatı kaçırdık bu zafer Charles'ın Anhoine'i onurlandırması için iyi bir fırsat oldu'' ifadelerini kullandı.

Ayrıca Binotto, yarıştak takım emrinin Monacolu pilota yapılmış bir ayrıcalık olduğunu reddetti. Ona göre felsefe, hala pistte en hızlı pilota öncelik vermektir.

Binotto, bununla ilgili olarak şu sözleri kullandı:

“Takımın felsefesi, hızlıysanız, ileride olmanız gerektiğidir. Gelecek yarışlarda Seb için de fırsatlar olacaktır.” 

Öte yandan, Ferrari'nin bir sonraki hedefi Monza'da Tifosi'lerin önünde zaferi kazanmak. ancak Mercedes'in bunu gümüş bir tabakta sunmayacağını biliyorlar.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya