SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Vettel, Formula 1'de yarış sayısının azaltılmasını istedi

FORMULA 1 | 04.09.2019 12:02

Vettel, Formula 1'de yarış sayısının azaltılmasını istedi

Formula 1'de yarış takviminin 21'e çıkması ve önümüzdeki sezon ise 22 Grand Prix yapılacak olması Ferrari piloti Sebastian Vettel'in tepkisine neden oldu. Alman pilot gelecekte bu sayının azaltılması gerektiğine belirtirken 16 yarışın Formula 1 için ideal Grand Prix sayısı olduğuna inanıyor.

GP sayısının 16'ya düşürülmesiyle birlikte bir yandan pilotların daha fazla zamana sahip olacağını, diğer yandan da mekanikerlerin üzerindeki büyük stresi azaltacağını düşünen Vettel konuyla ilgili şunları söyledi:

'16 YARIŞIN OLDUĞU SEZONLARA DÖNMEK İSTİYORUM'

“Şahsen, 16 yarışın olduğu sezonlara geri dönmek istiyorum. Dünya Kupasını bu şekilde izleyerek büyüdüm ve bu iyi bir sayı. Pilotlar için iyi bir şey daha esnek bir programa ve daha fazla şey yapma fırsatına sahip olacağız.

Ben talihli pilotların sonuncusu olduğumu düşünüyorum, bir takvimde 22 yarış büyük bir stres, özellikle mühendisler ve mekanikerler için."

'YATIRIMCILAR DIŞINDA KİMSEYE YARDIMI YOK'

Liberty Media, önümüzdeki yıllarda 25 yarış sezonu yapmaktan yana. Vettel, çok sayıda Grand Prix ile her şeyin çok daha karmaşık olacağını ve bunun para kazanmak isteyen yatırımcılar dışında kimseye yardımcı olmayacağı görüşünde.

2016, 2018 ve 2019 sezonlarında toplam 21 Grand Prix düzenlenirken tarihin en büyük rakamıydı. 2020'de ise sayı 22 olacak ve bu Formula 1 için yeni rekor olacak.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya