SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Kubica'nın Williams analizi: "Hiçbir şey olmaması bir mucize"

FORMULA 1 | 20.11.2019 14:29

Kubica'nın Williams analizi: "Hiçbir şey olmaması bir mucize"

Robert Kubica, Formula 1 gridinde diğerlerinden geride kalan Williams aracını sürmenin tehlikesi konusunda uyardı. Polonyalı pilot, bu sezon ciddi sonuçları olan bir şeylerin olmamasını  "mucize" olarak adlandırıyor.

FW42’nin rekabet gücünün olmamasına rağmen, Kubica “sadece” bu sezon üç kazaya karıştı: biri Azerbaycan sıralama turları, diğeri Japonya sıralama turları ve Brezilya'daki ikinci antrenman seansı.

Robert Kubica,  Grove takımının  durumunu analiz etti, sezon boyunca büyük bir kaza olmamasını mucize olduğuna inanmakta.

GMM haber ajansına göre, Robert Kubica, "Şimdi geri dönüp detayları analiz etmenin bir anlamı yok, ancak içinde bulunduğumuz durumu göz önüne alırsak, daha önce hiçbir şey olmaması bir mucize" diyor.

Yılın üç kazası ile ilgili olarak Kubica, tek önlenebilir kazanın Japonya GP'si olduğunu söyledi. Diğer ikisinde kendisini suçlu bulmuyor.

Bu sezondaki kazalara ilişkin Polonyalı pilot, "Japonya'da bir kaza geçirdim, bu benim hatamdı. Bu üç kazadan kendimi sadece bir kez suçluyorum. Bakü'de kazanın ciddi bir şekilde sonuçlanmaması bir mucizeydi" dedi.

Abu Dabi GP'si Robert Kubica'nın Williams takımında son yarışı olacak Polonyalı pilot, Singapur GP’sinden önce basın toplantısında, gelecek yıl İngiliz takımında yer almaya devam etmeyeceğini açıklamıştı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya