SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Wolff, Hamilton'un kalmasından yana!

FORMULA 1 | 24.10.2019 12:42

Wolff, Hamilton'un kalmasından yana!

Mercedes, Lewis Hamilton’ın 2021'de takımda yer almasını istiyor.

Toto Wolff, İngiliz pilotun tekrar kazanan bir araca sahip olması durumunda takımdan ayrılmak için hiçbir nedeni olmadığını, müzakerelere, mevcut sezon sona erdiğinde başlayacaklarını söyledi.

Toto Wolff, Lewis Hamilton'u Formula 1'in yeni döneminde elinde tutabileceklerinden emin. Mercedes takım patronu, İngiliz pilotun diğer takımlarda yetenek aramak için onları terk etmesini gerektirecek hiçbir nedeni olmadığına inanıyor.

Daily Mail'e konuşan Wolff, konuyla ilgili şunları söyledi, "Ona kazanan bir araç verebilirsek, Lewis'in diğer takımlar hakkında düşünmesi için hiçbir nedeni yok," dedi.

Ayrıca Toto Wolff, Bottas ile Hamilton arasındaki ilişkide elde ettikleri istikrarı korumanın ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Ekip önümüzdeki aylarda 2020'için çalışmalara başlayacak ve bu sezonun sona ermesinin ardından, gelecek sezonun sonunda sözleşmesi bitecek olan iki pilotunun sözleşmelerinin yenilenmesi konusunda görüşmeye başlayacaklar.

“Oluşturduğumuz ilişki, takımı bir arada tutmak için çok güçlü bir faktör ve Mercedes için gerçek bir değer. Sezonu olumlu bir şekilde bitirmek, biraz nefes almak istiyoruz. Daha sonra 2021'de olacaklar hakkında konuşabiliriz" dedi.

Wolff, Ferrari gibi takımların  fırsatlar yaratabileceğini göz ardı etmiyor, mevcut iki sürücüyle önce pazarlık yapacağını açıkça belirtti. Wolff, ekibi için en iyi yolu aramaları gerektiğini her fırsatta vurgulamaktadır.

“Sadakat ve dürüstlük, bizi birleştiren bir şeydir ve 2021 ile ilgili en önemli müzakereler Lewis ve Valtteri ile olacaktır . Ferrari de sahip oldukları seçeneklere bakacaktır. Aynı şeyleri yapacağız, 2021 için en iyi seçeneklerin ne olduğunu düşünüyoruz" dedi.

İngiliz basını, ise Hamilton’u ellerinde tutmak için Mercedes'in ücret artışı yapacağını söylüyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya