SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Ahmet Nur Çebi: Beşiktaş'ı uçururum

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Asist Analiz stüdyolarındaki canlı yayında Kartal Yiğit ve Neslihan Ablay'ın sorularını yanıtladı...

Ahmet Nur Çebi: Beşiktaş'ı uçururum

Olay yaratan röportajlarıyla spor dünyasının nabzını tutan Asist Analiz'in konuğu; Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'ydi. Duayen gazeteci Kartal Yiğit ile Neslihan Ablay'ın sorularını içtenlikle yanıtlayan siyah-beyazlıların 1 numarası; flaş açıklamalara imza attı...

Beşiktaşlı taraftarların merakla beklediği transfer konusuna ve Victor Ruiz'in ayrılığına da değinen siyah-beyazlıların 1 numarası; "Sergen Hoca'nın Fenerbahçe maçının ardından yaptığı açıklama; hedefinin şampiyonluk olduğunu işaret eder bu da beni oldukça mutlu eder. Önceki yönetimin kurduğu takımdan da memnun olmadığını gösterir.

Transfere gelecek olursak; TFF'nin lisans yönetmenliği beni oldukça korkutuyor. Bir bomba da; UEFA'dan temiz kağıdı almak. Takımdan gidenlerin olması lazım. Tabii Victor Ruiz gibi değil. Bonservisli şekilde... Ruiz demişken Del Bosque ile karıştırılıyor. Alakası yok. İspanyol hocanın görevine kulüp tarafından son verildi. Ruiz'de böyle bir durum söz konusu bile değil.

"PANDEMİYİ BEN Mİ GETİRDİM DEDİ"

Kendisi ayrıldı. Bizimle hiçbir diyalog kurmadı. Başımıza bir menajer belası sarmış. 'Menajerimle konuşun... Menajerimle konuşun' başka bir şey demedi. 1-2 ay geç ödemelerin gecikmesi makul bir süreç... Bizden pandemi dönemi varken mart-nisan-mayıs ayının parasını istedi. Şubatı biz zaten ödedik.

Pandemide gelir yok. Yayıncı kuruluş; 'ille de indirim' diyor... Sponsorlar kaçıyor. Taraftar yok... Adam bana; 'Pandemiyi ben mi getirdim?' dedi. Bana kimse Ruiz'i savunmasın. Bonservis bedelini de ondan alacağız. Haklıyız biz. Hukukta karşılığı var! Mücbir sebep. Bir kere niyeti kötüydü. Başka yere gidecek ya sakatlanmak istemiyor. Bu işin sonuna kadar peşini bırakamayacağım" dedi.

"BENDEN GİTTİKTEN SONRA..."

Kartal Yiğit'in Galatasaray'a gider mi sizce sorusuna; "Benden gittikten sonra kime giderse gitsin. Olayların yaşandığı gün Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'e geçmiş olsun ziyaretine gitmiştik. 'Ya Başkan görüyor musun?' dedim. O da sinirlendi, 'Ben de şunla uğraşıyorum' dedi. Bu kadar tepki koyan bir başkanın bir başkasına bunu yapmasını zannetmiyorum.

UEFA ve FIFA; futbolcuların sendikası gibi. Sanki pandemi bir tek futbolcuları vurdu; kulüplere uğramadı... Beşiktaşıma canım feda olsun. Olanı da verdim. Beyaz saçlı bir tanesi yok mu? Paran yoksa niye geldin diyor. Ee 100 milyon verdim. Yetmez... 200 verdim. Yetmez daha da ver...

"ZAMAN VERSELER BEŞİKTAŞ'I UÇURURUM"

Özetleyecek olursak; futbolcu bana parayı ver, bankacı faizini öde diyor. Benim en büyük derdim zaman. Bana zaman verseler Beşiktaş'ı uçururum... Taraftar yanımda olur beni üzmez, sosyal medyadaki trollere karşı arkamda durursa canımı bile veririm" diye konuştu.

Ruiz konusunda oldukça dertli olan Ahmet Nur Çebi; siyah-beyazlı yönetimin merakla beklediği Gökhan Gönül, Burak Yılmaz ve Caner Erkin konusuna açıklık getirdi. Yola hepsiyle devam etmek istediğini belirten Çebi, "Ruiz gibi yanlış yapmadılar. Hepsiyle yola devam etmek istiyorum ancak benim verdiğimle. Hepsini istiyorum, seviyorum ancak benim bütçemle. Yoksa yolları açık olsun.

"HEPSİNİ İSTİYORUM ANCAK BENİM BÜTÇEMLE"

Yerli oyunculara değer verilmemesi çocukların kalbini kırıyor. Bu arada Ruiz'e takımdaki yabancılar bile tepkili. Arkadaşlarına veda etmedi. Fesihnameyi gönderdiği gün adam İspanya'ya inmiş. Ne yaptık biz sana? Cebine 1 milyon Euro'dan fazla parayı koydun. 500 bin Euro için bize bunu yaptın" serzenişinde bulundu.

Altyapıdan her sene 1 futbolcuyu A takıma katmak istediklerini belirten Ahmet Nur Çebi, "A takımı hocanız, altyapıyla koordinale olunca başarı geliyor. Çok mutluyum ki; Sergen Hoca, altyapının başına getireceğimiz ağabeyiyle çalışmak istedi. Açıkçası bu beni rahatlattı. Bu saatten sonra buna mecburuz. Artık altyapıdan her sene 1 oyuncu A takıma çıkaramayan takımlar başarılı olamaz" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya