SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Antalyaspor, Ahmet Ağaoğlu’nun açıklamasına tepki gösterdi!

FUTBOL | 20.07.2022 18:03

Kırmızı-beyazlı kulübün yönetimi, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun yaptığı açıklamalar sebebiyle bir cevap metni yayımladı.

Antalyaspor, Ahmet Ağaoğlu’nun açıklamasına tepki gösterdi!

Fraport TAV Antalyaspor Yönetim Kurulu, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun yaptığı; “Saha kenarında Antalyaspor hocası ortamı anlamsız bir şekilde gerdi. Bir final maçı olur anlarım ama seyirciyi tahrik edecek davranışların içinde bulunması beni ürküttü.” açıklamalarına tepki gösterdi.

Geride kalan sezonunun 35. haftasında oynanan, taraftarların erkenden sahaya girdiği ve bordo-mavili kulübün şampiyonluğunu ilan ettiği karşılaşmaya ilişkin gündeme gelen söz konusu açıklamaya dair Antalyaspor Yönetimi’nin tepkisi şu şekilde:

“Kamuoyuna Açıklamamızdır

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sayın Ahmet Ağaoğlu'nun Trabzonspor resmi dergisinin Haziran-Temmuz sayısında yaptığı açıklamayı hayret ve şaşkınlıkla okuduk.

Açıklamada Sayın Ağaoğlu'nun, “Saha kenarında Antalyaspor hocası ortamı anlamsız bir şekilde gerdi. Bir final maçı olur anlarım ama seyirciyi tahrik edecek davranışların içinde bulunması beni ürküttü.” ifadeleri akla, mantığa ve gerçeğe tamamen aykırıdır.

30 Nisan 2022 tarihinde oynanan, bitmemiş olmasına rağmen binlerce seyircinin sahaya girerek teknik heyet ve oyuncularımızın can güvenliğinin tehlikeye atılması sonucu özür dilemesi gerekenlerin, aklıselim davranıp hakkımız olmasına rağmen sahadan çekilmeyerek asil bir duruş sergileyen kulübümüze, en başta Türk futbolunun marka değeri adına teşekkür etmesi gerekenlerin bu iddiaları tamamen mesnetsizdir.

Sayın Ağaoğlu, açıklamasının devamında “Ondan sonra on dakika fazla bir şey hatırlamıyorum. On dakikalık kopukluk var bende.” ifadeleri aslında bir anlamda bizi doğrular niteliktedir.

Futbol Sorumlumuz Nuri Şahin'in sözde bir gerginlik yarattığını, sözde seyirciyi tahrik ettiğini, kopukluk anında hatırlamayı başaran Sayın Başkan'ın, bir özür ve teşekkürü de hatırlamasını bekliyoruz.

Ancak Sayın Ağaoğlu'nun, röportajın sonunda “Taraftar olsaydım sahaya ben de atlardım” ifadelerini okuyunca çok fazla şey beklediğimizin de farkına vardık.

Başkanımız Av. Aziz Çetin'in, taraftarının takımını sahiplenmesini tüm Türkiye'ye örnek gösterdiği Trabzonspor'u temsil eden Sayın Ağaoğlu'nun efendi kişiliği, çalışkanlığı, saha içinde kalmaya özen gösteren ve futbol kamuoyunca takdir edilen Nuri Şahin'i bu tür bir töhmet altında bırakmasını asla kabul etmiyoruz.

Fraport TAV Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya