SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Burak Elmas: Fatih Terim’den başkan yardımcısı olmasını istedim!

FUTBOL | 25.01.2022 23:07

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Habertürk TV’de katıldığı programda oldukça dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

1 Katıldığı söz konusu TV yayınında Türkiye Futbol Federasyonu’nu eleştiren Burak Elmas, “Federasyonun ciddi anlamda Galatasaray karşıtı olduğunu düşünüyorum. Hakemlerin bazı hatalarının istekli yapıldığını düşünüyorum. Hatta federasyonda bizim gitmemizi isteyenlerin bunları yaptırdığını bile düşündüm. Hâlâ da düşünüyorum.” dedi.

Katıldığı söz konusu TV yayınında Türkiye Futbol Federasyonu’nu eleştiren Burak Elmas, “Federasyonun ciddi anlamda Galatasaray karşıtı olduğunu düşünüyorum. Hakemlerin bazı hatalarının istekli yapıldığını düşünüyorum. Hatta federasyonda bizim gitmemizi isteyenlerin bunları yaptırdığını bile düşündüm. Hâlâ da düşünüyorum.” dedi.

2 Fatih Terim ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Elmas, “Özellikle Fatih Terim konusunda çok hassas davranmaya çalıştım. Camiamız için çok değerli bir futbol adamı, kendisini çok sevdiğim bir Galatasaraylı. Fakat doğru olduğunu düşündüğüm kararı almak zorundaydım. Kararımın da arkasındayım. Fatih Terim'in hala çok önemli bir futbol aklı olduğunu düşünüyorum. Galatasaray'da çok fazla futbol aklı yok. Fatih Terim'den, başkan yardımcısı olarak futbol aklı olarak bu projeye devam etmesini istedim ama hocamız bunu istemediğini söyledi.” ifadelerini kullandı.

Fatih Terim ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Elmas, “Özellikle Fatih Terim konusunda çok hassas davranmaya çalıştım. Camiamız için çok değerli bir futbol adamı, kendisini çok sevdiğim bir Galatasaraylı. Fakat doğru olduğunu düşündüğüm kararı almak zorundaydım. Kararımın da arkasındayım. Fatih Terim'in hala çok önemli bir futbol aklı olduğunu düşünüyorum. Galatasaray'da çok fazla futbol aklı yok. Fatih Terim'den, başkan yardımcısı olarak futbol aklı olarak bu projeye devam etmesini istedim ama hocamız bunu istemediğini söyledi.” ifadelerini kullandı.

3 Başkan Elmas, “Morutan ve Cicaldau, hocamızın da istediği oyunculardı. Listemizde varlardı. Bu liste doğrultusunda transfer ettik.” diyerek sezon başında takıma dâhil edilen ve özellikle son dönemde eleştiri oklarının hedefinde olan Rumen futbolcuların transferi ile ilgili bilgi verdi.

Başkan Elmas, “Morutan ve Cicaldau, hocamızın da istediği oyunculardı. Listemizde varlardı. Bu liste doğrultusunda transfer ettik.” diyerek sezon başında takıma dâhil edilen ve özellikle son dönemde eleştiri oklarının hedefinde olan Rumen futbolcuların transferi ile ilgili bilgi verdi.

4 Yeni teknik direktör Domenec Torrent’in takımın başına getirilmesi sürecine de değinen Elmas, “Galatasaray Spor Kulübü Başkanı istediği teknik direktörle, istediği zaman görüşebilir. B planı olarak görüşme yapmaya mecbur. Domenec Torrent ile görüşmeyi ben yaptım, teknik direktör olarak getirmek benim kararım.” şeklinde konuştu.

Yeni teknik direktör Domenec Torrent’in takımın başına getirilmesi sürecine de değinen Elmas, “Galatasaray Spor Kulübü Başkanı istediği teknik direktörle, istediği zaman görüşebilir. B planı olarak görüşme yapmaya mecbur. Domenec Torrent ile görüşmeyi ben yaptım, teknik direktör olarak getirmek benim kararım.” şeklinde konuştu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya