SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Cansel Kemiksiz, Jorge Jesus’u Asist Analiz’e anlattı!

Spor yorumcusu ve gazeteci; bir dönem Flamengo’da görev yapan Cansel Kemiksiz, Jorge Jesus’la ilgili bilgilerini ve görüşlerini aktardı.

Cansel Kemiksiz, Jorge Jesus’u Asist Analiz’e anlattı!

Jorge Jesus ile aynı dönemde Flamengo kulübünde de çalışan; Brezilya’da görev yapmış olan spor yorumcusu ve gazeteci Cansel Kemiksiz, Portekizli teknik direktör hakkındaki bilgilerini ve yorumlarını Asist Analiz ile paylaştı.

Jorge Jesus’u canlı izleme ve yakından tanıma fırsatı buldunuz; bu doğrultuda sizi etkileyen yanları neler oldu?

“Şahsi olarak kararlı duruşu ve güven verici bir yapısı var ve bence en çok etkileyen kısmı bu idi.”

Sizce en karakteristik özellikleri neler?

“Çok otoriter olmasının yanı sıra aynı zamanda da babacan bir tavrı var ve oyuncular ile arasında sıcak bağ kurabiliyor. Teknik ekibine çok fazla önem veren bir isim. Güven öncelikle ön planda ve takım için kararlar alınırken ortak kararları alan, ekibini dinleyen bir teknik adam. Sadece, asla yöneticilerin işlerine karışmasını kabul edecek bir teknik adam değil.”

Fenerbahçe ile sözleşme imzalaması Brezilya’da nasıl yankı buldu?

“Beklenen bir durumdu aslına bakarsanız. Uzun suredir görüşülüyordu. Burada üzülen Flamengo taraftarları oldu. Geçtiğimiz hafta protesto bile yaptılar geri gelmesi için.”

Jesus'un yakın dönemde Brezilya'da tekrar çalışma isteği ve ihtimali var mı, sözleşmenin 1 yıl olmasının sebeplerinden biri de bu mu sizce?

“Genelde kısa süreli sözleşmeler yapıyor, uzatma dönemleri de sıkıntılı geçiyor. Baktığınızda Flamengo döneminde uzayacak mı uzamayacak mı derken, ailesel sebeplerin de eklenmesiyle sözleşmesini uzatmamıştı. Ve bildiğim kadarıyla Brezilya Milli Takımı’nı çalıştırma hayali de var.”

TRANSFERDE NASIL BİR STRETEJİ İZLİYOR?

“Transfer edilecek futbolculara ekibiyle karar verir. Ekibinin izleyip onaylamadığı hiçbir oyuncunun transferine izin vermez.”

JESUS'UN, BRUNO HENRIQUE'Yİ İSTEDİĞİ DOĞRU MU?

"Bruno Henrique, Jorge Jesus'un vazgeçilmezlerinden biriydi. Brezilya'dan gelen bilgiler, Jesus'un oyuncuyu istediği ve Fenerbahçe'nin de girişimde bulunabileceği yönünde."

KULÜPTEKİ ÇALIŞMA ORTAMI VE BASIN İLİŞKİLERİ...

“Kulüpteki çalışma ortamında ekip ruhunun önemini bilen bir isim. O yüzden aile ortamını oluşturuyor.

Basın ilişkileri iyi ama laubalilikten uzak, saygı sınırını koymayı seviyor. Fakat yeri geldiğinde rahatsız edici ve dalga geçen tavırlar sergileyebilir. Sataşan olursa cevabını alacaktır (gülerek). Bizi güzel basın toplantıları bekliyor. “

SELÇUK BATCI / ASİST ANALİZ ÖZEL HABER

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya