SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Emre Kınay: Çifte standart olmazsa Fenerbahçe şampiyon olabilir!

Emre Kınay; Asist Analiz’de Nazlıcan Elestekin’in konuğu oldu ve gerek Fenerbahçe, gerek Galatasaray ve gerekse de Türk futbolunun genel sorunları hakkında konuştu.

Emre Kınay: Çifte standart olmazsa Fenerbahçe şampiyon olabilir!

Emre Kınay, Asist Analiz ekranlarında yayınlanan “Gillette Spor Sohbetleri” programının yeni bölümünde Nazlıcan Elestekin’in sorularını cevapladı.

  • KENDİNİZİ FANATİK FENERBAHÇELİ OLARAK ADLANDIRIYOR MUSUNUZ?

“Hayır, herhangi bir şeyin fanatiği değilim. Maçları takip ediyorum. Futbolculardan çok hakem kararlarına, medeniyetsizce ve hoyratça yapılan faullere tepki tepki gösteriyorum. Avrupa’daki diğer takımlarımızın maçlarında da heyecanlanıyorum.”

  • HALİL UMUT MELER’İN FARUK KOCA TARAFINDAN SALDIRIYA UĞRAMASIYLA İLGİLİ NELER SÖYLERSİNİZ?

“Yazık, günah, ayıp. Herkes kendi cezasını kendisi verirse hukuk devletinin bir anlamı kalmaz. Kimse hukuktan beklediği karşılığı göremediği için de bireyler kendi adaletini kendileri sağlamaya çalışıyor. Bu bir vandalizmdir. Desteklendiğini görmek de üzücü. Yurt dışında olsa ya küme düşürürler ya da çok ağır cezalar verirler. Yabancı gözlemci de ne kadar zavallı bir durum. Kendi öfkenizi kendiniz kontrol edemediğiniz için dışarıdan kontrol ediliyorsunuz.”

  • BU SENE FENERBAHÇE’NİN ŞAMPİYON OLACAĞINI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

“Çok önemli darbeler yedi Fenerbahçe. Fetö operasyonları… Son 10 yılda belki de ele geçirme çabasıyla çok fazla işler geldi Fenerbahçe’nin başına. Herkesi tamamen suçlayamıyorum ama yönetimin de hataları var. Bu sene iyi oynuyor takım. Başkan Ali Koç’u da çok severim. Kendisine ben de destek verdim. Fenerbahçeli yöneticilerin kulübe çok ciddi katkısı vardır, alacakları için de hukuki yollara başvurmazlar. Ali Koç da bu yöneticilerden bir tanesi. Çok da yıprattılar onu.”

  • SUUDİ ARABİSTAN’DAKİ SÜPER KUPA KRİZİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

“100. yılda iki güzide takımın kupa finalini mutlaka Türkiye’de oynanması gerekiyordu. Hangi ekonomik kaygıyla Suudi Arabistan kararı alındı bilmiyorum ama oynamadan dönmelerini son derece doğru buldum.”

  • FENERBAHÇE’DE GÖREV ALMA İSTEĞİNİZ, TALEBİNİZ OLDU MU?

“Hayır. Spordan çok da anladığım söylenemez. Basketbol maçlarını da takip ediyorum, futbolla ilgili fikirlerim de var ama görev alma düşüncem olmadı.”

  • FUTBOLDA NEYİ DEĞİŞTİRMEK İSTERDİNİZ?

“Öncelikle sezonun tarihlerini değiştirirdim. Sezonu mayısta başlatır ve daha iyi havalarda maçları daha çok oynatırdım. Çaykur Rizespor maçında saha şartlarını gördünüz, saha rezildi. Bütün yazın boş geçmesindeki ısrarımız nedir? Ama tabii bu çok ciddi bir maliyet.”

  • FENERBAHÇE’DE FAVORİ FUTBOLCUNUZ VAR MI?

“Cengiz Ünder.”

  • İSMAİL KARTAL, FENERBAHÇE’Yİ ŞAMPİYON YAPABİLİR Mİ?

“Tabii ki başka engeller olmazsa şampiyon olabilir Fenerbahçe. Sakatlık, çifte standart olmazsa şampiyon olabilir Fenerbahçe.”

  • FENERBAHÇE TARAFTARINA MESAJINIZ VAR MI?

“Takımı desteklemeye devam etsinler. Ufacık şekilde çocukları yuhalıyorlar. O çok ciddi bir moral bozukluğu futbolcu için. Her sonuç var futbolun kaderinde. Kaybedildiğinde de destek verebiliyorsanız o zaman taraftarsınız. Moral, motivasyon çok önemli.”

GALATASARAY YORUMLARI

“Galatasaray, Türk futbol tarihinin en şanslı takımı. Hiç olmayacak futbolcular, Galatasaray’a transfer olduğunda inanılmaz iyi performans sergiliyorlar. Ama tabii ki orada oyuncuları seçen göz demek ki çok kaliteli, kıymetli. Okan Buruk da gerçekten çok başarılı, çok seviyorum.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya