SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ergin Ataman'dan TFF'ye ağır eleştiri...

Ergin Ataman, A Mili Futbol Takımı'nın başına Almanya 21 Yaş Altı Milli Takımı'nı çalıştıran Stefan Kuntz'un adının geçmesini eleştirdi.

Ergin Ataman'dan TFF'ye ağır eleştiri...

Ergin Ataman, A Mili Futbol Takımı'nın başına Almanya 21 Yaş Altı Milli Takımı'nı çalıştıran Stefan Kuntz'un adının geçmesini eleştirdi.

Ataman, lacivert-beyazlı kulübün 2021-2022 sezonu öncesi düzenlediği medya gününde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“ŞAŞKINLIK İÇİNDEYİM!”

Bir dönem Beşiktaş'ta da futbol oynayan Kuntz'un kulüp veya A Milli Takım seviyesinde kendisini ispat etmediğini aktaran Ataman, "Futbol milli takımımızda Şenol Güneş ayrıldı. Kimin antrenör olacağı konuşuluyor. Dün internette gezinirken çok şaşırdım. Türkiye'de bu kadar değerli futbol hocaları varken Almanya'dan hiçbir birinci lig başarısı olmayan, Almanya Ümit Milli Takımı'nda 5 senedir hocalık yapan Stefan Kuntz'un adı geçiyor. Merak edip kim olduğuna baktım ve çok şaşırdım. Kulüpler düzeyinde 1. lig seviyesinde, Avrupa kupalarında bir başarısı olmayan bir antrenörün Türk Milli Futbol Takımı'nın başına geçeceği yazılıyor. Şaşkınlık içindeyim. Futbol dünyası tuhaf bir dünya, tuhaf bir yönetimi var. İyi ki basketbol hocası olmuşum. İyi ki basketbolda bu kariyeri elde etmişim." diye konuştu.

Yabancı teknik adama karşı olmadığını dile getiren Ergin Ataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Futbol antrenörlerimizin de buna sesleri çıkmıyor. Açıkçası şaşırıyorum. Yabancı antrenöre hiçbir zaman karşı değilim. Löw, Guardiola, Mourinho gibi Avrupa'da 20-30 antrenör var. Türkiye'yi çok seven, gücüne çok inanan bir kişiyim. Türk insanının çok şeyler başaracağına inanan birisiyim. Türk Milli Takımı da tarihin en iyi jenerasyonu yakalamış durumda. Şenol hoca ile bir uyumsuzluk ve şanssızlık oldu ama bu takımın başına mutlaka çok kariyerli, bütün oyunların ona ve başarılarına saygı duyacağı, tüm oyuncuların üzerinde bir teknik direktör getirilmesinden yanayım. Futbol hocalarından ve futbol kamuoyundan ses gelmesini de bekliyorum."

“TÜRK HOCA OLMALI!”

Lacivert-beyazlı takımın başantrenörü, ay-yıldızlı takımı çalıştırma kapasitesine sahip birçok Türk teknik adamın olduğuna değinerek, "Türkiye'de milli takımı çalıştıracak seviyede en az 5-6 değerli hocamız var. Bu hocalarımızın hepsinin de kariyeri şu anda konuşulan hocadan çok daha önde. Her Türk antrenörün Türk Milli Takımı'nda çalışmaktan gurur duyacağını düşünüyorum. Türk Milli Takımı'nın başında Türk hoca olması gerektiğini düşünüyorum.

"Ünal Aysal futbol takımını çalıştırıp çalıştıramayacağımı sordu"

"Futbol takımı teknik direktörlüğü için hiç teklif aldınız mı?" şeklindeki soru üzerine, "Basketbolda Avrupa'nın en iyi ve elit antrenörleri arasına girdikten sonra futbol takımı çalıştırmak gibi bir düşüncem olamaz. Bu hep konuşuldu. Bir basketbol antrenörü 1-2 sene eğitim alırsam futbolda teknik direktörlük yapabilir. Bundan 6-7 sene önce Galatasaray Basketbol Takımı'nı çalıştırırken başkanımız Ünal Aysal, Galatasaray Futbol Takımı'nı da çalıştırıp çalıştıramayacağımı sordu. Resmi bir teklif değildi ama bir görüşme geçti. Ancak o dönemde, 1-2 yıllık bir eğitimden sonra bunu yapabileceğimi söylemiştim. Zaten başkan Ünal Aysal da bu tekliften 1-2 ay sonra başkanlığı bırakmıştı. İyi ki o yola girmemişiz çünkü şu anda 3. Lig'de sürünüyor olabilirdik." şeklinde görüş belirtti.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya