SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Gençlerbirliği'nde yeni başkan Niyazi Akdaş

FUTBOL | 25.09.2022 14:37

Gençlerbirliği Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda başkanlığa Niyazi Akdaş seçildi.

Gençlerbirliği'nde yeni başkan Niyazi Akdaş

Gençlerbirliği Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda başkanlığa Niyazi Akdaş seçildi.

Türkiye Karayolları Genel Müdürlüğün Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurulda seçime Niyazi Akdaş tek aday olarak girdi.

Niyazi Akdaş, 31 Temmuz'da yapılan seçimde aday olmamış ve başkanlığa Talip Çankırı seçilmişti. Bu seçimden kısa süre sonra tekrar olağanüstü genel kurul kararı alındı ve eski başkan Niyazi Akdaş, tek aday olarak katıldığı seçimde katılım gösteren 290 delegenin 234'ünün oyunu aldı.

Genel kurulda, Talip Çankırı yönetimi faaliyet ve denetim açısından oy çokluğuyla ibra edildi.

Olağanüstü genel kurulun gündemdeki 12. maddesi "Seçilecek yönetim kuruluna ihtiyaç duyulması halinde 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu'nun 20.maddesinin (5) numaralı bendinde hükme bağlanmış bulunan ek bütçe yapma, borçlanma ve uygulama yetkisinin verilmesi." ise yeterli çoğunluğun olmaması nedeniyle oylamaya sunulamadı. Bu maddenin oylanması için yasa gereği, kulüp üyelerinin üçte ikisinin genel kurula katılım göstermesi gerekiyor.

Niyazi Akdaş'ın yönetim kurulu asil listesinde şu isimler yer alıyor:

Kubilay Güvenç, Mehmet Soylu, Sinan Aydın, Osman Sungur, Emine Toprak, Ahmet Gültekin Bakkaloğlu, Murat Karahan, Sezgin Özkan, Cem Karakaşoğlu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya