SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Kamerun'dan Aboubakar ve Billong açıklaması!

FUTBOL | 17.06.2021 16:58

Kamerun Futbol Federasyonu, Vincent Aboubakar ve Jean-Claude Billong hakkındaki şike iddialarıyla ilgili resmi açıklama yayımladı.

Kamerun'dan Aboubakar ve Billong açıklaması!

Beşiktaş'ın Hatayspor'u 7-0 yendiği karşılaşmadan önce Vincent Aboubakar'ın Jean-Claude Billong'a milli takıma seçilme garantisi verdiği, bunun karşılığında da maçta kötü oynamasını istediği iddia edilmişti. Billong'un söz konusu mücadelenin 45'inci dakikasında oyundan alınması, daha sonrasında takımdan gönderilmesi ve kariyerinde ilk kez milli takıma çağrılmasının ardından Galatasaray yönetimi konuyu TFF ve UEFA'ya taşımıştı.

İki futbolcuya yöneltilen suçlamalar hakkında Kamerun Futbol Federasyonu ise bir basın açıklaması yayımladı. İthamların gülünç olarak nitelendirildiği metinde şu ifadelere yer verildi:

"Kamerun Futbol Federasyonu, 'Yılmaz Aslanlar' Vincent Aboubakar ve Jean-Claude Billong'un içine dahil edildiği Türkiye ligindeki şike iddialarının varlığını sosyal ağlardan öğrendi. İki Kamerunlu futbolcu, Vincent Aboubakar'ın oynadığı Beşiktaş'ın Jean-Claude Billong'un Hatayspor'una karşı oynayacağı maçta farklı bir skor elde edebilmesi için entrika yaptıklarına yönelik gülünç imaların kurbanı oldu.

Kamerun Futbol Federasyonu, oyunculara yönelik hiçbir kanıta dayanmayan suçlamaların zayıflığı, basitliği ve boşluğuna kızgındır. Vincent Aboubakar ve Jean-Claude Billong, daima dikkate değer bir sportif davranış ve kusursuz bir etik anlayışıyla karakterize edilen iki yılmaz aslandır. 

Bu bağlamda Kamerun Futbol Federasyonu'nun iki yılmaz aslana tam güveni vardır ve öznesi oldukları komploya karşı tüm desteklerini sunmaktadır. 

Bu arada antrenör Antonio Conceiçao'nun da doğruladığı gibi Yılmaz Aslanlar'ın seçimi hiçbir müdahale olmaksızın yalnızca seçici antrenörün sorumluluğundadır. Bu seçim, sadece sportif performansı temel alan hakkaniyete dayanmaktadır."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya