SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

ÖZEL | Rıdvan Dilmen: Fenerbahçe’nin birlik olma yılı!

Rıdvan Dilmen, Asist Analiz YouTube kanalında Nazlıcan Elestekin’in sorularını cevapladı ve birbirinden dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

ÖZEL | Rıdvan Dilmen: Fenerbahçe’nin birlik olma yılı!

Fenerbahçe ve Türk futbolunun efsane ismi Rıdvan Dilmen, Gillette Yaz Sohbetleri kapsamında Asist Analiz YouTube kanalında Nazlıcan Elestekin’in konuğu oldu ve sorularını cevapladı.

SEZONU NASIL BULDUNUZ, FENERBAHÇE İÇİN SEZON NASIL GEÇTİ?

“Fenerbahçe, şampiyonluğa yetebilecek puanı alsa da şampiyon Galatasaray’ın puan ortalamasının azizliğine uğradı. Genel anlamda da Galatasaray, oyun olarak daha öndeydi”

ARDA GÜLER İLE İLGİLİ NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

“Sadece Fenerbahçe için değil, ülkemiz için gurur kaynağı. Dünyanın bir numarasına, doğru kulübe gitti. Real Madrid, Manchester City, Bayern Münih ve Barcelona; Arda’nın oyununa uyan kulüpler. Sürekli hücum yapan kulüpler. Real Madrid’de başarılı olacağına inanıyorum. Fenerbahçe, Arda’nın bir sezon daha kalması için her türlü çabayı gösterdi. Ben de bir yıl daha kalmasını daha sağlıklı görüyordum. Ama 18 yaşında biz de olsak Real Madrid’e giderdik diye düşünüyorum. Fakat üzebilecek bir konuysa Real Madrid’i ikna etmiş Fenerbahçe; bir yıl Fenerbahçe’de oynasın ve seneye size gelsin demiş. Real Madrid de bunu kabul etmiş fakat Arda oynamak istemedi cümlesi buradan kaynaklanıyor. Real Madrid’in teklifi değerlendirilebilirdi. Bunu yapabilirler miydi diye soru işareti kaldı. Hem Gençlerbirliği hem de Fenerbahçe’deki hocalarından Allah razı olsun. Dünya futbolunda çok büyük bir yetenek geliyor.”

FENERBAHÇE’NİN ŞAMPİYONLUK HASRETİYLE İLGİLİ NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

“Geçen sene fena değildi Fenerbahçe, kupayı da aldı. Fakat geçen yıl bütün kulüpler için alışılagelmemiş olaylar oldu. Dünya Kupası, deprem derken ara verildi lige. Camia bir bütün olmazsa başarı gelmez. Şu an gördüğüm en büyük tehlike; çatırdamalar var. Fenerbahçe kaybeder. Fenerbahçeli olarak yönetimin de başkanın da sporcuların da arkasında olmalıyız. Taraftara büyük bir görev düşüyor. Birlik bütünlükle olur şampiyonluk olacaksa. Bu birlik beraberliğe en çok ihtiyaç olan dönemdeyiz.”

JORGE JESUS’UN GİTMESİ, İSMAİL KARTAL’IN GELMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

“Jesus başarısızdı diyemem. Geçiş önemindeydi. Fenerbahçe’nin en büyük hatası ise Jesus’un yanına yerli isimleri de koymalıydı. Kalsaydı uzun dönem başarılı olurdu ama muhtemelen kalmak istemedi. İsmail Kartal, son döneminde son derece başarılıydı. Kulübü iyi tanıyan birine ihtiyaç olduğu için de İsmail Kartal tercih edildi. Aykut Kocaman’la telefonda konuştum; ‘hocam sen gündemde misin’ diye sordum. İsmail Kartal hak ediyor hocam dedi. O kadar başarılı bitirdi ki son senesinde o yüzden o hak ediyor dedi. Fenerbahçelilik bu işte. Aykut hoca çok kaliteli bir insan. Fenerbahçe ne kadar iftihar etse azdır. İsmail Kartal’ın tek başına halledebileceği bir iş değil. Fenerbahçe’nin birlik olma yılı olarak nitelendiriyorum.”

YORUMCULUĞA DEVAM EDECEK MİSİNİZ?

“Şartlar ne getirir, ne götürür bilemeyiz. Şu an dinlenme sürecindeyim. Fakat muhtemelen devam edeceğim. Yoruldum diyorsunuz ama kaşınıyorsunuz (gülerek).”

TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİNİZİ ÖZLEDİNİZ Mİ?

“Futbolculuk, antrenörlük ve yorumculuk; 3 şık var. Dünyaya yine gelsem futbolcu olmak isterdim, sonra antrenörlük, en son yorumculuk yapmak isterdim. Teknik adamlık oyunculuktan çok daha zor. İster miydim, çok çok isterdim. Bir ara denedim, kötü de gitmedi ama şartlar bunu gerektirdi.”

FENERBAHÇE TARAFTARINA MESAJINIZ VAR MI?

“Sadece Fenerbahçe açısından bakmamak lazım. Depremzedeleri asla unutmamamız lazım. Toplumsal dayanışmamız devam etmeli. Volkan Demirel özellikle çok ahlaklı bir insan. Bir sürü teklife rağmen Hatay’da devam etme erdemliliği gösterdi. Dualarımız ise Fenerbahçe’mizle birlikte.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya