SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

ÖZEL | Volkan Demirel: Tüm motivasyonum Hatay’a umut olmak!

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, şu an hedefinin ve tüm motivasyonunun Hatayspor’a ve Hatay halkına umut olmaktan ibaret olduğunu söyledi.

ÖZEL | Volkan Demirel: Tüm motivasyonum Hatay’a umut olmak!

Volkan Demirel, Nazlıcan Elestekin'in hazırlayıp sunduğu Gillette Yaz Sohbetlerinin yeni bölümüne konuk oldu. Efsane futbol adamı; Türk Futbolundaki son durumu, teknik adamlık kariyerini, hayallerini ve birçok konudaki düşüncelerini ifade etti.

- Deprem felaketinde kötü bir süreçten geçtik ve siz de çok büyük bir mücadele verdiniz. O zamanlardan bahseder misiniz?

“Çok zor bir süreçten geçtik. Bunu yaşayanlar daha iyi bilir. Hayatlarını kaybedenlere başsağlığı, zorda olanlar için şifa ve eski hayatlarına dönmelerini diliyoruz. Bu insanlara bazı şeyleri verebiliriz fakat kaybedilen hayatları geri veremeyiz. Onlara yanlarında olduğumuzu hissettirmemiz gerekiyor. Vicdan sahibi olan herkesin elinden geleni yapması gerektiğini düşündüğüm için ben de bunu yapmaya çalışıyorum.”

- Hatayspor ile ilgili düşünceleriniz, hedefleriniz ve motivasyonunuz nedir?

“Tüm motivasyonum Hataylılara umut olmak. Başka hiçbir düşüncem ve derdim yok. Futbol büyük bir organizasyon ve içinde bir sürü detaylar var. 4-5 ay önce ne yapacağımı bilmiyordum fakat sezon başlamadan 2 ay öncesinde çok düşündüm, çok çalıştım. Bu süreçte yanımda olan, destek ver, Hatay’a gönül veren insanların çokluğu beni bu yola çok rahat itti. Vermek istediğim şu; yıkılan evler, aileler, gelecekler, geçmişler var. Futbol büyük bir organizasyon ve ben bu organizasyonu yapabiliyorsam herkes tekrardan eski hayatına dönebilir mesajı vermek istiyorum. Biz deprem zamanında elimizde olan her şeyi depremzedelerimizle paylaştık. Elimizden geldiğince yardım etmeye çalıştık, yetişmeye çalıştık fakat bunu tek başıma yapmadım. Futbolcularımızla, eşimle, dostlarımızla yaptık. Tek amacımız umut vermek. Bizim için en büyük başarı ve umut onları mutlu etmek, o anki durumu unutturmak.”

- Bu süreçte canınızı sıkan, kıran bir şey oldu mu?

“Hayat her zaman güllük gülistanlık değil. İnsanoğlu hata yapabilir. Ben hata yapmaktan korkmam. Bilerek olmadığı sürece hatalar sorun teşkil etmez benim için. İnsanlar mutlaka doğruyu bulacaktır. Her zaman söylediğim bir şey var; doğru tektir, birdir. Hatay halkı depremden önce de beni sevdi ve sahiplendi. Her gören evine davet edip yemeğe çağırıyordu. Sahiplendiler. Sonrasındaki olaylar keşke yaşanmasaydı. Oradaki farkındalığı, mücadeleyi artırabilmek adına oradaki insanlara ümit olmaya çalışıyorum.”

- Transferde son gelişmeler nedir?

“Bertuğ’u sattık, Bertuğ benim için çok önemliydi. O bölge için bir oyuncuyla anlaştık, oradan geliyorum. Bertuğ’a benzeyen bir oyuncu. Belki ileri uca kenarda oynayan ve 10 numarada oynayabilen bir oyuncu daha alıp transferi kapatacağız. Bertuğ da hak ettiği, vizyonu olan bir kulübe gitti.”

- Altay Bayındır’ın Manchester United’a transferi için ne düşünüyorsunuz?

“Altay, Fenerbahçe için bir değerdi. Uğurcan da aynı şekilde. İrfan da iyi gidiyor. Altay, Manchester’a gittiği için sevinçliyim fakat Fenerbahçe’den gittiği için üzgünüm. İngiltere futbolu onu yukarı seviyeye çekecektir.”

- Fenerbahçe ve A Millî Takım’dan teklif gelse ne cevap verirsiniz?

“İlk önce gurur duyarım fakat olduğu zaman karar veririm. Önceliğimse Hatayspor’u ayağa kaldırmak.”

- Fenerbahçe’ye rakip 3 büyüklerden bir teklif gelse gider misiniz?

“Buna şimdi cevap veremem. Bu sorunun cevabı şimdi verilemez. Yaşandıkça karar veriliyor fakat önceliğim burası.”

- Fernando Muslera ile ilgili düşünceleriniz neler, sizce gitmeli mi yoksa kalmalı mı?

“Muslera benden daha iyi kaleci. Galatasaray’ın değeri. Gitmesi herkesi üzer. Ben kalması ve Galatasaray’da jübile yapması gerektiğini düşünüyorum.”

- Son şampiyon Galatasaray’ın gidişatını nasıl buluyorsunuz?

“Galatasaray, Okan hocanın doğru planlamasıyla şampiyon oldu. Okan hoca bu oyuncu grubunu iyi yönetti ve liderlik yaptı. Oyuncuları kendine inandırmış ve bence en büyük özelliği de bu.”

- Fenerbahçe sizce şampiyon olur mu bu sezon?

“Bu sene olmazsanız seneye bir daha şampiyonluk şansınız var, her sene yeni bir şans daha var. Bu kadar bütçeler, emekler harcanıyor ama bazen takımların şampiyonluktan daha büyük mücadeleleri olabilir. Bunlar şampiyonluktan önemli olabilir. Bence önemli olan şampiyonluk değil. Transferlerle illa şampiyon olunacak diye bir şey yok. Doğru planlamayı yapan, hak eden şampiyon olur.”

- Emre Belözoğlu nasıldı, sizin de arkadaşınız. Başakşehir’den ayrıldı. Neler söylersiniz?

“Emre’yi çok iyi tanırım. Bu futbol, bazen saha şartları farklı oluyor. Emre winner, hırslı bir karakter. Ben de öyleyim. Belki hırsımızdan dolayı çok eleştirildik. Başarısız gitmemek için ayrılmış olabilir. Henüz konuşmadık.”

- Futbolculuk kariyerinizin teknik direktörlüğüne nasıl bir katkısı oldu?

“Oyuncu 18 sene geriden izledim. 18 yıllık hafıza karşıma çıkıyor. Ben bir de çok not tutarım, yazarım. Şu an iyi gittiğimizi düşünüyorum.”

- Yurt dışında çalışmak ister misiniz?

“O en büyük hedefim. Allah’ın izniyle yapabileceğimi düşünüyorum. Anı yaşayalım, yarın ne olacağını kimse bilmiyor. Kırmadan, dökmeden devam edelim.”

- Spor camiasından kimseye kırgınlığınız var mı?

“Kimseye kırgınlığım yok, kin tutmam. Kırdıklarım varsa özür dilerim.”

- Şenol Güneş’in deprem sonrası açıklamalarıyla ilgili söyleyeceğiniz şeyler var mı?

“Ben gerekeni söyledim, Şenol hocamı gördüğümde yine söyleyeceğim; ne olduğunu bilmeden yorum yapamazsınız. İlk önce yaşananları bilip sonra yorum yapacaksınız. Kendisine çok saygı duyuyorum. Ne olduğunu bilmeden yorum yapması, onun açısından öyle olabilir fakat açıklamalarının doğru olduğunu düşünmüyorum ve kendisini gördüğümde de söyleyeceğim. Saygı duymaktan başka bir şey diyemiyorum.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya