SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Şampiyon teknik direktörler, takımsız kaldı!

FUTBOL | 14.01.2022 18:44

Süper Lig’de şampiyonluk yaşayan Fatih Terim, Şenol Güneş, Mustafa Denizli, Okan Buruk, Sergen Yalçın, Aykut Kocaman, Ersun Yanal ve Ertuğrul Sağlam takımsız kaldı.

1 Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk yaşayan Türk teknik direktörler aynı anda takımsız kaldı. Fatih Terim, Şenol Güneş, Mustafa Denizli, Okan Buruk, Sergen Yalçın, Aykut Kocaman, Ersun Yanal ve Ertuğrul Sağlam hâlihazırda herhangi bir takımda görev yapmıyor.

Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk yaşayan Türk teknik direktörler aynı anda takımsız kaldı. Fatih Terim, Şenol Güneş, Mustafa Denizli, Okan Buruk, Sergen Yalçın, Aykut Kocaman, Ersun Yanal ve Ertuğrul Sağlam hâlihazırda herhangi bir takımda görev yapmıyor.

2 8 kez Süper Lig şampiyonluğu yaşayan Fatih Terim, 4 gün önce (10 Ocak 2021) Galatasaray’dan ayrıldı. Sarı-kırmızılı kulüple karşılıklı anlaşılarak yolları ayrılan 68 yaşındaki teknik adam, dün itibarıyla ise kişisel sosyal medya hesabından yaptığı “Galatasaray’daki ilk imzam ve son imzam…” mesajlı paylaşımıyla da dikkat çekmişti.

8 kez Süper Lig şampiyonluğu yaşayan Fatih Terim, 4 gün önce (10 Ocak 2021) Galatasaray’dan ayrıldı. Sarı-kırmızılı kulüple karşılıklı anlaşılarak yolları ayrılan 68 yaşındaki teknik adam, dün itibarıyla ise kişisel sosyal medya hesabından yaptığı “Galatasaray’daki ilk imzam ve son imzam…” mesajlı paylaşımıyla da dikkat çekmişti.

3 Beşiktaş Teknik Direktörü olarak 2 kez Süper Lig’de şampiyonluğa ulaşan Şenol Güneş, 31 Mayıs 2019’da siyah-beyazlı ekipten ve 10 Eylül 2021’de de A Milli Futbol Takımı’ndaki görevinden ayrılmıştı. Deneyimli çalıştırıcının adı ise bu tarihten itibaren yine birçok kez olmak üzere özellikle siyah-beyazlı kulüple anılmıştı.

Beşiktaş Teknik Direktörü olarak 2 kez Süper Lig’de şampiyonluğa ulaşan Şenol Güneş, 31 Mayıs 2019’da siyah-beyazlı ekipten ve 10 Eylül 2021’de de A Milli Futbol Takımı’ndaki görevinden ayrılmıştı. Deneyimli çalıştırıcının adı ise bu tarihten itibaren yine birçok kez olmak üzere özellikle siyah-beyazlı kulüple anılmıştı.

4 Süper Lig’de Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ile şampiyonluk yaşayan Mustafa Denizli; son olarak da efsanesi olduğu Altay’ın teknik direktörlüğünü yapmıştı. 72 yaşındaki Denizli, dün (13 Ocak 2021) itibarıyla ise Altay’dan ayrıldığını açıkladı. Siyah-beyazlı kulüp de ardından yaptığı paylaşımla Denizli’ye veda etti.

Süper Lig’de Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ile şampiyonluk yaşayan Mustafa Denizli; son olarak da efsanesi olduğu Altay’ın teknik direktörlüğünü yapmıştı. 72 yaşındaki Denizli, dün (13 Ocak 2021) itibarıyla ise Altay’dan ayrıldığını açıkladı. Siyah-beyazlı kulüp de ardından yaptığı paylaşımla Denizli’ye veda etti.

5 Okan Buruk, Süper Lig tarihine 6’ncı şampiyon olarak geçen Medipol Başakşehir’in teknik direktörlüğünü yapmıştı. Buruk, arka arkaya gelen kötü sonuçların ardından ise 29 Ocak 2021’de Medipol Başakşehir’den ayrılmıştı. 48 yaşındaki teknik adam, bu ayrılığın ardından da gelen teklifleri ailevi nedenlerden dolayı reddetmek durumunda kalmıştı.

Okan Buruk, Süper Lig tarihine 6’ncı şampiyon olarak geçen Medipol Başakşehir’in teknik direktörlüğünü yapmıştı. Buruk, arka arkaya gelen kötü sonuçların ardından ise 29 Ocak 2021’de Medipol Başakşehir’den ayrılmıştı. 48 yaşındaki teknik adam, bu ayrılığın ardından da gelen teklifleri ailevi nedenlerden dolayı reddetmek durumunda kalmıştı.

6 Sergen Yalçın, efsanesi olduğu Beşiktaş ile geçtiğimiz sezon şampiyonluk ipini göğüslemiş ve adını bir kez daha siyah-beyazlı kulübün tarihine yazdırmıştı. 49 yaşındaki çalıştırıcı, oldukça kötü sonuçların alınmasının ardından ise 9 Aralık 2021’de Beşiktaş’a veda ederek boşa çıkmıştı.

Sergen Yalçın, efsanesi olduğu Beşiktaş ile geçtiğimiz sezon şampiyonluk ipini göğüslemiş ve adını bir kez daha siyah-beyazlı kulübün tarihine yazdırmıştı. 49 yaşındaki çalıştırıcı, oldukça kötü sonuçların alınmasının ardından ise 9 Aralık 2021’de Beşiktaş’a veda ederek boşa çıkmıştı.

7 2010/2011 sezonunda, futbolculuk kariyerinde de efsanesi olduğu Fenerbahçe ile bu kez teknik direktörlük koltuğunda şampiyonluğa ulaşan Aykut Kocaman ise son olarak Medipol Başakşehir’i çalıştırdı. Kocaman, takımının aldığı başarısız sonuçlardan sonra ise 2 Ekim 2021’de turuncu-lacivertli kulüpten ayrıldı.

2010/2011 sezonunda, futbolculuk kariyerinde de efsanesi olduğu Fenerbahçe ile bu kez teknik direktörlük koltuğunda şampiyonluğa ulaşan Aykut Kocaman ise son olarak Medipol Başakşehir’i çalıştırdı. Kocaman, takımının aldığı başarısız sonuçlardan sonra ise 2 Ekim 2021’de turuncu-lacivertli kulüpten ayrıldı.

8 Yine Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşayan bir diğer isim olan Ersun Yanal, bu başarıya sezonun bitimine 3 hafta kala ulaşmış ve Süper Lig tarihinde en erken zafere uzanan teknik adamlar arasına adını yazdırmıştı. 60 yaşındaki çalıştırıcı, son olarak görev yaptığı Fraport TAV Antalyaspor ile de 4 Ekim 2021 tarihinde yol ayrımına gitmişti.

Yine Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşayan bir diğer isim olan Ersun Yanal, bu başarıya sezonun bitimine 3 hafta kala ulaşmış ve Süper Lig tarihinde en erken zafere uzanan teknik adamlar arasına adını yazdırmıştı. 60 yaşındaki çalıştırıcı, son olarak görev yaptığı Fraport TAV Antalyaspor ile de 4 Ekim 2021 tarihinde yol ayrımına gitmişti.

9 2019/2010 sezonunda Bursaspor’un başındayken Fenerbahçe’yi geçerek Süper Lig şampiyonluğunu elde eden Ertuğrul Sağlam, 4 büyüklerin ardından bu kupaya uzanan 5’inci takımın teknik direktörü olma unvanını da elde etmişti. Sağlam, son olarak ise 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor’u çalıştırmış; 2 Haziran 2021’de de kırmızı-beyazlı kulüpten ayrılmıştı.

2019/2010 sezonunda Bursaspor’un başındayken Fenerbahçe’yi geçerek Süper Lig şampiyonluğunu elde eden Ertuğrul Sağlam, 4 büyüklerin ardından bu kupaya uzanan 5’inci takımın teknik direktörü olma unvanını da elde etmişti. Sağlam, son olarak ise 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor’u çalıştırmış; 2 Haziran 2021’de de kırmızı-beyazlı kulüpten ayrılmıştı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya