SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Serdal Adalı: Camiadan gelen istekle aday oldum!

Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı, Az Önce Konuştum Spor'da Candaş Tolga Işık’a konuştu.

Serdal Adalı: Camiadan gelen istekle aday oldum!

Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı, yaklaşan seçim öncesi Asist Analiz ekranlarında Az Önce Konuştum Spor’da Candaş Tolga Işık’ın konuğu oldu ve sorulara yanıt verdi.

 • Hasan Arat’la ne zamandan beri tanışıyorsunuz? Aranızda gerginlik var mı?

“Uzun yıllardır tanıyorum, 45 senedir. Basketbola başladığı zamanı da bilirim. Gerginlik var ama sebebi direkt Hasan ağabey diyemiyorum. Birlikte yönetelim teklifleriyle birçok kez buluşmuştuk. Ben adaylığımı açıklamadan bir hafta 10 gün öncesine kadar da konuşuyorduk. Ben bir yönetimde yer almak istemiyorum, kendi başıma adaylık düşünüyorum dedim. Kötü günlerimizde de hep yanımızda oldu, kendisine çok teşekkür ediyorum.”

 • “Yıldırım Demirören’in adamı” söylemleri nereden geliyor?

“Yıldırım Demirören söylemini son zamanlarda çok duymuyorum. Herhangi bir plazada ne kimseyle görüştüm ne tenezzül ettim. Birinden niye izin alayım? Ne münasebet? Girdiğim seçimlerde ne destek gördüm, ne hissettim. Öyle bir destek olsa herhalde seçilirdim. Onun adamı bunun adamı söylemleri yersiz. Hasan Bey’e yüklendikçe beni destekliyor izlenimi oluyor herhalde.”

 • Ahmet Nur Çebi yönetimine en büyük eleştiriniz nedir?

“Bu seneki kadro ve iki senedir iletişimdeki kopukluk. Camiadan, taraftardan kopukluk. Bu seneki kadro mühendisliği, benim bu seneye kadar gördüğüm en kötüsü.”

 • Yıldırım Demiören’le aranız iyi mi, en son ne zaman görüştünüz? A

“Beşiktaş konusu olduğunda gündeme geliyor. En son ne zaman görüştük hatırlamıyorum.”

 • Ahmet Nur Çebi ve Fikret Orman’la görüşüp destek istediniz mi?

“Benim buna ihtiyacım var mı, bu camiada Serdal Adalı’yım. Neden gidip destek isteyeyim?

 • Hasan Arat’ın lansman toplantısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

“Muhteşem bir şov olmuş. İşin açığı çok önemli, ciddi şekilde Beşiktaş’ın sorunlarına ilaç olacak projeler bekledim. Bir application uygulamasından bahsederek başladı. Aynı projeyi 3-4 sene önce Galatasaray seçimlerinde Burak Elmas Bey söylemiş. Aynı rakamlar. Birebir projeler aynı. Barcelona da dâhil bu projeden dedikleri gibi bir gelir elde eden kulüp yok. 4-4.5 senede 200-230 milyon Euro borcun ödeneceğini iddia ediyor. Bu şekilde bu borcu ödeyeceğinin garantisini versin, teminat mektubu versin divan başkanlığına; hemen yarın çekilirim. Nerede isterse de orada görev alırım. Bakıyorum Hasan ağabeye; hâlâ 200-2001’de kaybettiği seçimlerin hesaplaşmasına düşmüş.”

 • Serdar Adalı ne iş yapıyor? Her istediğinizi yapabilecek kişisel servetiniz var mı? Mesela Talisca’da iş paraya kalsa ben veririm diyorsunuz.

“İş oraya kalırsa dediğim; alttan gelen çocukları Beşiktaşlı yapabilmemiz için bizim de bir stara ihtiyacımız var. 12-13 milyon euro verip 3 transfer yaptılar. Onun yerine gidip Talisca’nın maaşı neyse o noktada onu tamamlarım, sponsor bulurum. Kulübe yük getirmem. Konu sponsor bulmaksa Beşiktaş’a sponsor olacak o kadar çok iş adamı var ki. Yeter ki o insanları bulun, iletişim kurun, insanları bir araya toplayın. Onlar da kulübü sahiplensin. Alınan sponsorların yerinde kullanıldığını görsün insanlar yeter. Çok sponsor bulunur. Ben de uluslararası müteahhitlik şirketlerimiz var. Enerji, turizm, otelcilik faaliyetlerimiz var. Ama ağırlıklı olarak yurt dışı müteahhitlik hizmetleri veriyoruz.”

 • Transfer çalışmalarınız ne durumda?

“Rıza hocayla geçtiğimiz hafta bir araya geldik. Rıza hoca, oyuncuları bir gördükten sona nerelere ihtiyacımız olduğunu söyleyeyim dedi. Ama görüyoruz nerelerde aksadığımızı. O bölgelerle ilgili araştırmalarımız sürüyor. Geldiği gün takımda oynayacak oyuncular olmalı.”

 • 2 kez seçim kaybettikten sonra neden 3. kez aday oldunuz?

“Camiadan gelen istek… Ben de sorayım; 23 senedir ortada olmayan Hasan Arat neden aday oldu. Ben 13 senedir zaten camianın içindeyim.”

 • Serdar Adalı’nın yönetim kurulu profili;

“Kulübe faydalı olacak, finans sektöründe işinde çok başarılı arkadaşlarımız var.”

 • Sizin için; Yıldırım Demiören, Fikret Orman, Ahmet Nur Çebi’nin yönlendirdiği isimleri yönetime aldığınız söyleniyor. Böyle isimler var mı?

“Böyle gelen bir kişi bile yok. Onlardan da böyle bir talep de gelmedi. Bunun lafı edilmedi. Hasan Bey’in yönetiminde eski yönetimlerden gelenler yok mu?

 • Seçim anketleri ve kamuoyunun düşüncesi

“Anketleri genel kurul üyeleri arasında yaparsanız daha gerçekçi sonuç verir. Diğer insanlarla aralarında en az yüzde 30’luk fark var. Genel kurulda sokakla farklı sonuç çıkıyor.

 • TFF Başkanı hakkındaki demeciniz vardı; stada gelse almayacak mısınız? Özür olmadan toparlanmaz mı?

“Evet, yine aynısını söylüyorum. Herhalde kendisi de gelmez. Özür olmadan toparlanmaz. Bu ortam varken gelmemesini de tavsiye ediyorum. Beşiktaş Başkanı, tepkisini daha belirgin şekilde ortaya koysa olay bu raddeye gelmezdi. Sen Beşiktaş’ın içinde bir Beşiktaş Başkanı’na o şekilde konuşamazsın, bu bile ayıp. Kendi başkanına bağıran taraftar size mi bağırmayacak? Özür borcu var bu camiaya TFF Başkanı’nın.”

 • Seçim tahminiz ve öngörünüz nedir?

“Alacağımız oy katılıma bağlı. 11 bin civarında bir katılım bekliyorum. İstanbul’daki genel kurul üyeleri belirleyecek başkanı.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya