SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mickael Tirpan, Kasımpaşa'ya dönmek istemiyor!

FUTBOL | 02.04.2021 12:05

Kasımpaşa'nın devre arasında Fortuna Sittard'a kiraladığı Mickael Tirpan, kariyerine Hollanda ekibinde devam etmek istediğini söyledi.

Mickael Tirpan, Kasımpaşa'ya dönmek istemiyor!

Kasımpaşa'nın bir önceki sezonun devre arasında kadrosuna kattığı Mickael Tirpan, eşinin MS hastalığına yakalanması nedeniyle Ocak ayında Fortuna Sittard'a kiralanmıştı. 27 yaşındaki sağ bek, Het Laatste Nieuws adlı televizyon kanalına verdiği röportajda kariyerine Hollanda'da devam etmek istediğini söylerken Kasımpaşa'dan da bu konuda anlayış beklediğini belirtti. İşte Belçikalının o açıklamaları:

"Fortuna Sittard, beni kollarını açarak karşıladı. Burası bir aile kulübü ve Eredivisie tadını sonuna dek çıkarabildiğim bir lig. Buradaki futbol stilini beğeniyorum ve sonuçların iyi olması da elbette bana yardımcı oluyor. Geldiğimde amacımız yerimizi korumaktı. Fakat şimdi işler değişti. 

Klişe olacak ama maç maç ilerliyoruz ve nerede olduğumuzu gözlemliyoruz. Eğer daha yüksekleri hedefliyorsak hafta sonu Feyenoord ile oynayacağımız maç kesinlikle önemli. Ancak kendimizi baskı altına almıyoruz. Bırakın, iyi futbol oynayabildiğimizi kanıtlayalım.  

Burada kalmak istediğimi birkaç kez söylemiştim. Ancak her şey benim kontrolümde değil. Fortuna ile olan iş birliğimden memnun olabilirim ama en nihayetinde Kasımpaşa ile anlaşılması gerekiyor. Evime yakın bir yerde futbol oynamayı sürdürmek benim için çok önemli. Şu anda Dikkelvenne'de ailemle birlikte yaşıyorum. İki hafta sonra ise eşimin memleketi olan Lummen'e taşınacağız. 

Kasımpaşa, transferim için yardımcı olacak mı? Geçtiğimiz yaz beni bırakmak istememişlerdi. Fakat devre arasında aileme yakın olmak için kesinlikle ayrılmak istedim. Eşim, MS hastalığının agresif bir formuna yakalandı ve kızım da erken doğmuştu. Dolayısıyla ailemi ayda 24 saat görebilmek bir koca ve baba için asla yeterli değildi. En nihayetinde kulübüm bana yardımcı oldu. Gelecek yaz da aynı tavrı sergilemelerini umuyorum. 

Kasımpaşa'ya transferim çok hızlı gerçekleşmişti. Çarşamba günü Türkiye'ye gelmiş ve cumartesi de idmana çıkmıştım. Kümede kalmak o zamanlar için en büyük kaygımızdı ama bunu çok hızlı bir şekilde başardık. Bu sezon devre arasına orta sıralarda girdik ama son aylar zor geçmişti. Birkaç hoca değişikliği oldu ve istikrar sağlanamadı. Sportif anlamda orada çok mutluydum. Başka kulüplerden de teklif almıştım ama benim için aile her şeyden önce gelir."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya