SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Yüksel Yıldırım: Beğenmediğin Comolli, Toulouse’un başkanı oldu

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, AsistAnaliz'in canlı yayın konuğu oldu. Yıldırım, birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Yüksel Yıldırım: Beğenmediğin Comolli, Toulouse’un başkanı oldu

AsistAnaliz, spor dünyasının önde gelen isimlerini ağırlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin katıldığı yayından sonra bugün de Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, AsistAnaliz’in konuğu oldu. Adını Samsunspor tarihine ‘Şampiyon Başkan’ olarak yazdıran Yıldırım, Neslihan Ablay ve yorumcularımız Emre Bol ile Evren Turhan’ın sorularına içtenlikle yanıt verdi.  

“EMRE BELÖZOĞLU, HARIL HARIL ÇALIŞIYOR”

Fenerbahçe'nin durumuna değinen başkan Yıldırım, “Bizimkiler risk almıyor. Kadro mühendisliği yapılmıyor. Fenerbahçe şu an transfer pazarında en önde. En aktif kulüp. Emre Belözoğlu harıl harıl çalışıyor. Ben de anlamaya çalışıyorum. Onların bakış açılarına baktığımda; ne yapmam, ne yapmamam gerektiğini öğreniyorum. Bence futbol açık söyleyeyim; doğru insanlarla kolay bir iş.” ifadelerini kullandı. 

“ORYANTAL BAŞKANLARDAN DEĞİLİM”

Yıldırım, soyunma odasına girmemesiyle alakalı olarak; “Ben soyunma odalarına giren o ‘Oryantal başkanlardan değilim’ dedim. Sonra beni Manisa ile oynadığımız maçtan sonra beni zorla çağırdılar. Ben de galibiyetten sonra alınlarından öpmek için soyunma odasına gittim. Başkan soyunma odasına girince futbolcular tam bir çakal. (gülerek) Futbolcular hemen ‘Prim’ diyorlar. Ayıp denen bir şey var. Burası bir şirket. Bir bütçem var. Ben bütçeyi delemem. İnsanlar gidiyor. 4 Büyükler’e bakıyor. Onları yakalamaya gerek yok ki. Sonra 500 milyon Dolar borç…” dedi.

“BENİ YALNIZ BIRAKMAYIN”

Samsunspor taraftarlarından destek isteyen başkan Yüksel Yıldırım, “Samsunspor’a sahip çıkarsanız; o zaman Samsunspor, Samsun’un takımı olur. Eğer siz beni yalnız bırakırsanız o zaman o takım Yüksel Yıldırım’ın takımı olur. Benim de yarın param biterse, sağlığım el vermezse ya birine satacağım, ya kapısına kilit vuracağım. Onun için beni yalnız bırakmayın. Ben maddi olarak veriyorum. Siz de manevi, üstüne de maddi bir şey yaparsanız. Forma olarak, kombine alarak. Bana para verin demiyorum. Forma alın diyorum. Güzel bir forma tanıtımı yaptık. Yarın 55. yıl formamız satışa çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

“BEĞENMEDİĞİN COMOLLI…”

Fenerbahçe’den ayrılan Damien Comolli dost olduğunu söyleyen Yıldırım, “Senin beğenmediğin Damien Comolli Toulouse’un başkanı oldu. Comolli ne oldu? Fon getirdi. Amerikalılar satın aldılar. Yarın onu benim gibi yapacaklar. Çıkaracaklar; PSG nasıl oynuyorsa… Toulouse da öyle olacak. Ben Comolli ile konuştum. Fikirlerine saygı duyuyorum ama asla ona bana oyuncu al demem. Ben herkesle dost oluyorum. Düşman olmuyorum, dinliyorum. Ben 5 kişilik gözlemci ekibimi bu sene 15 kişiye çıkartacağım.” dedi.  

“BAHATTİN, BİZE İHTAR ÇEKTİ!”

Takımın golcü futbolcusu Bahattin Köse’nin durumuna değinen başkan Yıldırım, “Bizim çok sevdiğimiz oyuncu var Bahattin Köse. Gol kralı olacaktı. 3 senelik sözleşmesi var. İsmail Uyanık, bir anlaşma yapmış onla. Bu futbolcuyu tekrar hayata getirdik. Aldığımızda bu kadar başarılı değildi. Dedim ki ‘Bu sene oyna. Sözleşmeni tekrar uzatacağım, burada seni emekli edeceğim. Sonra da altyapının başına geçireceğim.’ Ama bugün bize ihtar çekti. Ödemesi 1 Temmuz. Pandemiden dolayı bir öteleme oldu. UEFA, FIFA bir yazı gönderdi. Biz de ondan sonra oyuncularımıza dedik ki ‘2 ay ödemeleri öteledik’ diye. O kabul etmedi. Herkes bilsin. Bahattin bize ihtar çekti. Sırf pislik yapmak için. Üzüldüğüm nokta şu; armaya gelen oyuncuyla oynamak istiyoruz, paraya değil. Bahattin paraya geldi. Takımın bütün ödemelerini yaptım. Bir tek şampiyonluk primlerini vermedim.” açıklamalarında bulundu.

Neslihan Ablay: Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 7-8 transferle beraber kendilerini Süper Lig’e taşıyacak kadroyu oluşturmak üzere olduklarını söyledi. Ne tarz oyuncuları kadronuza katmak istiyorsunuz?

“Ertuğrul Sağlam’ın yaptığı açıklama, bizim aldığımız bir karar. Biz aksayan yönlerimizi konuşuyoruz önce. Nerelere oyuncu alalım diye. Her yere bakıyoruz. Biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz ve bütçemize göre hareket ediyoruz. 1 tane stoper alacağız. Sol tarafımız çok kötüydü. Sağ tarafta yeterli oyuncumuz var. Sağ tarafa oyuncu transfer etmeyi düşünmüyoruz. Beklentilerimiz olmazsa, devre arasında takviye yaparız. Orta sahaya 1-2 ya da takviye yapacağız. Biz Samsunspor Kulübü Anonim Şirketi’nin ilk yabancı transferini yaptık bugün. Bir 8 numara aldık. Vukan Savicevic, Karadağlı. Polonya’da Wisla Krakow’da oynayan. Ertuğrul hocayı kırmadık. Değer veriyorum kendisine. 26 yaşında. 3 yıllık anlaşma yaptık. Biz 4-3-3 oynayacağımız için bir de 6 numara alacağız. İki kanat ve forvet; bunları yabancı alacağız. Gözlemci ekiplerimiz çalışıyor. Menajerlerin bize önerdiği isimlere bakmıyoruz.”

“83 MİLYONUN 2. TAKIMI OLMAK İSTİYORUM”

Samsunspor’un sempatik bir takım olacağını vurgulayan başkan Yıldırım, “Benim şu an söylediğim bir şey var. Ben 83 milyon insanın; 2. takımı olmak istiyorum. Eğer Samsunspor, birinci takımları değilse. Bunu yapacağımız sportif başarılarla kazanacağız. Dürüstlüğümüzle, çalışkanlığımızla, Türkiye’yi Avrupa’da temsil ederek kazanacağız. Herkes büyük takımları tutabilir ama Samsunspor sempatizanlığı olacak… Atatürk, nasıl geldi Samsun’a bir şeyleri değiştirdi. Ben de Samsun’a öyle geldim. Türk futboluna ilk adımımı doğru yerde attım. Doğru işler de yapacağımı düşünüyorum. Ben, hep veriyorum dedim. 1 lira alma durumum yok. Daha 1.Lig’e çıktık, 150 milyon TL param gitti. Bugün Türkiye’de 25 milyon TL altyapıya girdim. Altyapıya para harcıyorum. A takımın 30 yıldır yapılmamış sahasını yapıyorum, para harcıyorum. Kulübün içini yıktım, tamamen yeniliyorum. Süper Lig için 5 yıldızlı tesis yapıyorum. Stadın bütün çimlerini değiştirdim. Altyapı tamamen hazır.” ifadelerini kullandı.

Neslihan Ablay: Süper Lig’e çıkarsanız dünya yıldızlarını takımınızda görebilir miyiz?

“Tabii ki ben isterim 1 tane yıldız oyuncu. Forma satmak için. Forma satmak kolay değil. Biz yıldız oyuncu getirmekten ise yıldız oyuncu adaylarını getirip; onları yıldız yapmak istiyorum. Millet bana dedi ki ‘Nurullah Aslan’ı Fenerbahçe istiyor, Beşiktaş istiyor’ niye vereyim dedim? Hepsi borç içinde. Bana çek, senet verecekler. Ödemeyecekler. Ben paracı adamım. Futbolcu benim ürünüm. Bunun karşılığında para almam lazım. Biz biraz Trabzonspor’a meydanı boş bıraktık. Artık yönetimi ve hocasıyla gelen bir Samsunspor var. Biz Karadeniz derbilerini tekrar yaşatacağız. Bunlar yok oldu gitti. Biz tarihi tekrarlayacağız. Biz Fenerbahçe’yi eskiden 4’leyen takımdık. Planladıklarımın hepsi yavaş yavaş olacak. Bu sene bizim Kadın futbol takımı var Samsun’da. Onlarla görüşeceğiz. Biz onu kadın futbol takımı olarak satın alacağız. Ben altyapı için Belçika’nın Genk takımıyla konuştum. Gittik, konuştuk. Başkanla protokol yaptık. Pandemi olunca durdu. İnşallah yeniden başlayacak. Pandemi olmasaydı; Genk bizim 6 tane oyuncumuzu alıyordu. 13-15 yaş arası ve hocalarımızı götürüp, 15 gün kalıp eğiteceklerdi. Ben buradan Spor Bakanlığı’na ve TFF’ye sesleniyorum. Ben altyapı yapıyorum. Cebimden para harcıyorum. Bana yardım etsinler. Ben sokakta gezecek çocukları belki de futbolcu yapacağım.”

Neslihan Ablay: Avrupa hedefiniz var mı? Avrupa’da örnek aldığınız bir kulüp. Real Madrid ile ilgili bir tweetiniz vardı. Kazandığı kupalara vurgu yapmıştınız…

“Ben orada kıskançlık yaptım. Kazandığı kupalarla alakalı. (Gülerek) Ben İspanya’da Barcelona’yı tutuyorum. Benim Avrupa hedefim var. Beni Süper Lig’e çıkmak mutlu etmiyor. İlk 5’e oynayıp; Avrupa’ya gitmek istiyorum. Atatürk’lü armayı Avrupa’da oynattıracağım günleri görmek istiyorum. Borussia Dortmund’u çok seviyorum. Çöktüler ama iyi bir sıçrayış yaptılar. Mükemmel gözlemci ekipleri var ve çok iyi genç oyuncuları alıyorlar. Çok cesurlar.”

Başkan Yüksel Yıldırım, son olarak; “Bizi izlemeye devam etsinler. Gerçekten Samsunspor, şansla bu işleri yapmıyor. Planlayarak yapıyoruz. İnşallah iyi bir kadro kuracağım. Samsunspor’un maçlarını izleyin. Keyif alacağınız bir kadro kuracağım. Yapmazsam zaten ben üzülürüm. Yeter ki iyi futbol oynayalım, zevk versin. Millet de ‘Bu adamlar bu işi biliyor’ desin.” dedi ve sözlerini noktaladı.            

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya