SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Eda Erdem, Olimpiyat açılışında bayrak taşıyamayacak!

Koronavirüs testi pozitif çıkan bir yolcuyla aynı uçakta bulunan Eda Erdem Dündar, “soft” karantinaya alınması sebebiyle Olimpiyat Oyunları açılışında bayrak taşıyamayacak.

Eda Erdem, Olimpiyat açılışında bayrak taşıyamayacak!

A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar, yeni tip Koronavirüs salgını nedeni ile "soft" karantinada olduğu için 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye kafilesinin önünde bayrak taşıyamayacak.

A Milli Voleybol Takımı, ana kafileden 1 gün önce Tokyo 2020 için İstanbul'dan Japonya'ya geldi. Uçakta Eda Erdem Dündar ve 6 arkadaşı, Koronavirüs taşıyan biriyle temaslı olduğu için "soft" karantinaya alındı.

Bu nedenle Eda Erdem Dündar'ın da aralarında bulunduğu 7 sporcu, açılış törenine katılamayacak. Gençlik ve Spor Bakanlığının, açılış töreninde Türk bayrağını taşıyacak 2 kişiden biri olarak belirlediği milli voleybolcu; bu şansını yitirmiş oldu.

Eda Erdem Dündar ve arkadaşları, karantina süreci sona ermesine rağmen Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi'nin uygulamaları nedeniyle kapalı alanlarda yer alamıyor fakat takım antrenmanlarına katılabiliyor.

Eda ve arkadaşlarının, 25 Temmuz Pazar günü Çin ile oynanacak ilk karşılaşmada ise sahaya çıkabileceği belirtildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya