SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

WTA (Kadınlar Tenis Birliği) Çin'deki turnuvaları durdurdu

Tenis | 02.12.2021 08:20

WTA, Çinli tenisçi Peng Shuai eski başbakan yardımcısı tarafından cinsel tacize uğradığı yönünde yaptığı açıklama ve endişeleri nedeniyle Çin’deki turnuvaları askıya aldı.

WTA (Kadınlar Tenis Birliği) Çin'deki turnuvaları durdurdu

Kadınlar Tenis Birliği, Çinli tenisçi Peng Shuai eski başbakan yardımcısı tarafından cinsel tacize uğradığı yönünde yaptığı açıklama ve endişeleri nedeniyle Çin’deki turnuvaları askıya aldığını duyurdu.

Üst düzey yönetici Simon Steve’in yaptığı açıklamada, “Peng'in nerede olduğunu biliyoruz ancak özgür ve güvende olup olmadığı, sansüre ya da zorlamaya maruz kalıp kalmadığına dair ciddi şüphelerim var. WTA yapılması gerekenler konusunda başından beri netti. Peng Shuai'nin cinsel saldırı suçlamasıyla ilgili sansür olmaksızın tam ve şeffaf bir soruşturma için çağrımızı yineliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Simon, 2013’te Wimbledon, 2014’te ise Fransa Açık şampiyonluğu bulunan Peng’in açıklamalarının gizlenmeye çalışmasından endişe duyduklarını ekledi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya